VfL Wolfsburg - Borussia Dortmund: Erling Haaland pobił rekord Bundesligi

28/11/2021, 06:58 GMT+1

Erling Haaland bohaterem Borussii Dortmund. Norweg wbił gola przeciwko ekipie VfL Wolfsburg, zostając przy okazji najmłodszym piłkarzem w historii Bundesligi, który osiągnął granicę 50 bramek.

Wydarzeniem sobotniego meczu w Wolfsburgu był udany powrót po kolejnej kontuzji Haalanda.

21-letni norweski napastnik wszedł na boisko w 73. minucie, a już siedem minut później trafił do siatki, ustalając wynik na 3:1 dla BVB. To jego 10. gol w ligowym sezonie, w klasyfikacji najskuteczniejszych ustępuje tylko Robertowi Lewandowskiemu (14). Haaland wystąpił dotychczas w zaledwie siedmiu meczach.

Haaland z rekordem

Przy okazji ustanowił kolejny rekord - został najmłodszym piłkarzem w historii Bundesligi, który osiągnął granicę 50 goli (licząc z poprzednimi sezonami) w tych rozgrywkach.

W takich okolicznościach ekipa z Dortmundu powetowała sobie niedawne niepowodzenie w Lidze Mistrzów. Zawodnicy Marco Rosego ulegli w środę Sportingowi Lizbona 1:3, tracąc szansę wyjścia z grupy.

W zespole Wolfsburga wciąż z powodu poważnej kontuzji brakuje napastnika Bartosza Białka.
W tabeli Bundesligi liderem jest Bayern, który w sobotę pokonał Arminię Bielefeld 1:0. Monachijczycy mają 31 punktów i wciąż o jeden wyprzedzają Borussię Dortmund.