VfL Wolfsburg - Bayern Monachium: wynik meczu i relacja. Jakub Kamiński z debiutanckim golem - Bundesliga

05/02/2023, 18:30 GMT+1

Jakub Kamiński z pierwszym golem w Bundeslidze w barwach VfL Wolfsburg. Jego zespół przegrał jednak na własnym stadionie z Bayernem Monachium 2:4 w meczu 19. kolejki.

Niedzielne spotkanie Kamiński rozpoczął na ławce rezerwowych, ale na boisku pojawił się nadspodziewanie szybko, w 30. minucie (zastąpił Maxence'a Lacroixa), choć w ponurych okolicznościach. Jego zespół przegrywał 0:3 po golach Kingsleya Comana (dwa) i Thomasa Muellera.

Jakub Kamiński z pierwszym golem w Bundeslidze

I to właśnie 20-letni reprezentant Polski dał sygnał do ataku. W minucie 44. otrzymał podanie od Paulo Otavio i precyzyjnie uderzył przy słupku, pokonując Yanna Sommera. Kamiński, który latem zeszłego roku przeszedł do Wolfsburga z Lecha Poznań, zdobył pierwszą bramkę w Bundeslidze w 17. występie.

Przeciwko Bayernowi polski skrzydłowy mógł też zanotować asystę, ale dogodnej okazji po jego dośrodkowaniu nie wykorzystał Ridle Baku. Była 61. minuta, od kilku gospodarze grali w przewadze, bo czerwoną kartkę zobaczył Joshua Kimmich.
Wolfsburg nacierał, ale był nieskuteczny. Bayern wyszedł z opresji, a nawet wbił kolejnego gola. Jego autorem w minucie 73. okazał się Jamal Musiala.
Gospodarzy stać było jeszcze na trafienie Mattiasa Svanberga, które ustaliło wynik na 2:4.
W ten sposób Bayern odniósł pierwsze ligowe zwycięstwo w tym roku po trzech kolejnych remisach. Broniący tytułu monachijczycy prowadzą w tabeli, mając 40 punktów. Tylko o jeden wyprzedzają drugi Union Berlin.