Valencia - Barcelona - wynik meczu LaLiga

25/01/2020, 17:20 GMT+1

Valencia pokonała u siebie Barcelonę 2:0 w meczu 21. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. To jej pierwsza wygrana nad tym rywalem od siedmiu spotkań.

Kibice zgromadzeni na Estadio Mestalla liczyli na lepszy występ ulubieńców niż w poprzedniej kolejce, gdy przegrali 1:4 z Mallorcą. Przed spotkaniem Valencia zajmowała 7. miejsce ze stratą 12 punktów do prowadzącej Barcelony. Gospodarze nie przegrali na własnym boisku z Dumą Katalonii od 12 lat. Gra przyjezdnych nie napawa optymizmem, co skończyło się zwolnieniem Ernesto Valverde i zatrudnieniem Quique Setiena na stanowisku trenera.

Ter Stegen zamurował bramkę

W rywalizacji dwóch uczestników fazy pucharowej Ligi Mistrzów to Barcelona dłużej utrzymywała się przy piłce, ale nic z tego nie wynikało. W 10. minucie w polu karnym Barcy Gerard Pique faulował Jose Gayę. Sędzia wskazał na 11. metr. Jedenastkę wykonywaną przez Maxi Gomeza w 12. minucie fantastycznie obronił Marc-Andre ter Stegen. Urugwajski napastnik stwarzał najwięcej zagrożenia, ale Niemiec był nie do pokonania. Goście oddali jedynie jeden celny strzał, gdy w 36. minucie z rzutu wolnego uderzał Leo Messi, jednak problemów z interwencją nie miał Jaume Domenech.
Choć Valencia nie potrafi wygrać z Barceloną od siedmiu ligowych meczów, to po zmianie stron zaczęło się obiecująco. To, co nie udało się Gomezowi w pierwszej części gry, Urugwajczyk zrobił w 48. minucie. Piłka po jego strzale odbiła się od nóg Jordiego Alby i zmyliła Ter Stegena. Ostatecznie sędzia uznał to za gola samobójczego.

Messi nie pomógł

Dużo zamieszania na murawie robił Ansu Fati, ale piłka jak zaczarowana, nie chciała wpaść do siatki gospodarzy. Nie potrafił zrobić tego też Messi, m.in. w 74. minucie wykonując rzut wolny. Valencia liczyła na kontry i wykorzystała jedną w 77. minucie. Ferran Torres wystawił piłkę do Gomeza, a ten nie dał szans Ter Stegenowi. Chwilę później po rzucie rożnym bramkę zdobył Gabriel Paulista, ale sędzia nakazał powtórzenie stałego fragmentu gry.
Podopieczni Alberta Celadesa wygrali z Barceloną 2:0. Szansę na odskoczenie od odwiecznego rywala będzie miał Real Madryt, który w niedzielny wieczór zagra na wyjeździe z Valladolid.
Valencia - Barcelona 2:0 (0:0)Bramki: Alba (48., sam.), Gomez (77.)
21. kolejka Primera Division:piątekOsasuna - Levante 2:0sobotaEspanyol - Athletic Bilbao 1:1
Valencia - Barcelona 2:0
Alaves - Villarreal 1:2