Valencia - Atalanta: Josip Ilicić 14. piłkarzem z czterema golami w meczu - Liga Mistrzów 2019/20

11/03/2020, 05:45 GMT+1

Wielki wieczór Josipa Ilicicia. Słoweniec wbił cztery gole w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Valencią (4:3). Został w ten sposób 14. piłkarzem w historii tych rozgrywek, któremu udała się ta sztuka.

Ilicić jeszcze przed przerwą zdobył dwie bramki - obie po rzutach karnych. W drugiej połowie dołożył kolejne dwa trafienia - to z 82. minuty było najbardziej efektowne i przede wszystkim na wagę zwycięstwa Atalanty. Ekipa z Bergamo w imponującym stylu awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów (8:4 w dwumeczu).

Ilicić pobił rekord Zlatana

Słoweniec we wtorkowy wieczór został najstarszym zawodnikiem, który strzelił cztery gole w meczu LM. Dokonał tego w wieku 32 lat i 41 dni. Pobił w ten sposób poprzedni rekord należący do Szweda Zlatana Ibrahimovicia, który w roku 2013 zdobył cztery bramki przeciwko Anderlechtowi (miał wtedy 32 lata i 20 dni).
- Z wiekiem jestem coraz lepszy. Dobrze bawię się na boisku, wciąż chcę się rozwijać - skomentował bohater Atalanty, który w tegorocznych występach - biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki - wbił 14 goli.
Ilicić jest dopiero czwartym piłkarzem z czterema bramkami w meczu pucharowym Ligi Mistrzów. Poprzednio ta sztuka udała się Lionelowi Messiemu, Mario Gomezowi i Robertowi Lewandowskiemu, ale Słoweniec jako jedyny z tego grona dokonał tego na wyjeździe.

wtorek, 10 marca
Valencia CF - Atalanta Bergamo* 3:4 (1:2)
Bramki: Gameiro (21.), (51.), Torres (67.) - Ilicić (3., 43. - z rzutów karnych), (71.), (82.)
RB Lipsk* - Tottenham 3:0 (2:0)