Urs Schnyder szybki jak Usain Bolt

13/07/2020, 14:44 GMT+2

W niedzielę FC Thun odniósł bardzo ważne zwycięstwo w walce o utrzymanie w szwajcarskiej Super League. Zespół prowadzony przez Marca Schneidera wygrał u siebie 3:0 z ostatnim w tabeli Neuchatel Xamax. Po meczu najgłośniej było o… arbitrze spotkania, którego sprint zawstydził defensorów gości.

Urs Schnyder sędziuje w szwajcarskiej Super League

Thun po golach w pierwszej połowie Ridge’a Munsy’ego i Gregory’ego Karlena prowadziło pewnie 2:0. Wynik został ustalony w ostatniej akcji spotkania, w czwartej minucie doliczonego czasu gry. Obrońcom uciekł Karlen, który pomknął na bramkę rywali.
Pogodzeni już w porażką obrońcy Neuchatel niezbyt kwapili się z dogonieniem skrzydłowego. Inne plany miał sędzia Urs Schnyder, który rzucił się w szaleńczą pogoń za Karlenem.
Schnyder gracza Thun nie dogonił, ale sprint arbitra i tak zrobił furorę w sieci. Internauci szybko nadali mu pseudonim "Bolt", oczywiście po znakomitym Jamajczyku Usainie Bolcie.

Człowiek wielu talentów

34-letni sędzia rozstrzyganie wydarzeń boiskowych dzieli z rolą nauczyciela wychowania fizycznego w jednej ze szkół średnich.
Zdolności lekkoatletyczne nie są jego jedynym talentem. Schnyder jest także wokalistą i gitarzystą w zespole Preamp Disaster. Kapela, jak opisują ją muzycy, "łączy elementy doom metalu, stoner rocka i rocka progresywnego".

Autor: Kali/TG / Źródło: eurosport.pl