Unia Skierniewice - Piast Gliwice: wynik meczu i relacja, Puchar Polski

26/09/2019, 17:51 GMT+2

Po 90 minutach w Skierniewicach pachniało niespodzianką. W meczu 1/32 finału Pucharu Polski trzecioligowa Unia remisowała z Piastem Gliwice 1:1. W dogrywce jednak mistrz Polski uciekł spod topora - wygrał aż 5:1.

Unia zaledwie pięć lat temu grała w amatorskiej B-klasie (ósmy poziom ligowy), ale szybko przebiła się na szczebel międzywojewódzki. Starcie z Piastem w Pucharze Polski w całym mieście okrzyknięto największym wydarzeniem sportowym od kilku lat.
- Takie sytuacje są trudne, bo rywal ma wszystko do wygrania, my - do stracenia. Oczywiście, dla niżej notowanego przeciwnika to jest wielkie doświadczenie i na pewno gospodarze dadzą z siebie 150 procent, by nas wyeliminować. My musimy zrobić to samo, by ich pokonać - oceniał przed meczem duński obrońca Piasta Mikkel Kirkeskov.

Doświadczenie wzięło górę

Gliwiczanie zaczęli jednak zgodnie z planem. Już w 5. minucie prowadzenie przyjezdnym zapewnił Tiago Alves, który strzałem z kilku metrów trafił do bramki rywali.
Z biegiem czasu jednak mecz się wyrównał. Z gospodarzy zeszło ciśnienie i po nieco ponad godzinie gry trybuny w Skierniewicach ogarnęła euforia. Najpierw przechwyt w środku, potem rajd z piłką zakończony strzałem i golem - w ten sposób Dawid Przezak pokonał Jakuba Szmatułę.
Wydawało się, że zespół Waldemara Fornalika rzuci się na rywala, ale tymczasem w drugiej części nie stworzył sobie żadnej klarownej sytuacji do strzelenia gola. Ich defensywa też była szczelna, więc o tym, kto awansuje do następnej rundy miała zadecydować dogrywka.
Ta była już popisem Piasta, który w dodatkowych 30 minutach zaaplikował rywalom aż cztery gole. Trafiali kolejno Toma Hateley, Jakub Holubek i dwa razy Gerard Badia. Gospodarze ewidentnie opadli już z sił, jednak i tak należą się im brawa za ambicję.