Unia Skierniewice - Lech Poznań: wynik meczu i relacja - Puchar Polski 2021/22, pary 1/16 finału

26/10/2021, 14:16 GMT+2

Lech Poznań zameldował się w 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski. We wtorkowym meczu lider PKO BP Ekstraklasy nie miał większych problemów i pewnie pokonał w wyjazdowym meczu trzecioligową Unię Skierniewice 2:0. Wielką wpadkę zaliczyła natomiast Lechia Gdańsk, która przegrała z trzecioligowcem.

Drużyna Maciej Skorży znajduje się w bardzo dobrej formie. Do meczu z Unią przystępowała po serii czterech kolejnych wygranych w oficjalnych meczach, dlatego wyeliminowanie rywala występującego na co dzień na czwartym poziomie rozgrywkowym było dla nich obowiązkiem.
Udało się go wypełnić bez wielkiego trudu. Choć Kolejorz nie wystąpił w najsilniejszym zestawieniu, to dość szybko ustawił sobie spotkanie. 2:0 było po 21 minutach, a na gole strzelali Dani Ramirez oraz Bartosz Broniarek, który trafił do własnej siatki.

Puchar bez Lechii

O wiele mniej powodów do zadowolenia mogą mieć w Gdańsku. Tamtejsza Lechia przegrała na wyjeździe z trzecioligowym (czwarty poziom rozgrywek w Polsce) Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 1:2. Lechia zaczęła dobrze, albowiem już w 8. minucie rzut karny wykorzystał Ilkay Durmus. Po przerwie gole strzelali już tylko gospodarze.
We wcześniejszym wtorkowym meczu 1/16 finału PP Arka Gdynia wyeliminowała Lechię Zielona Góra (1:0).