UD Cornella - Barcelona: wynik i relacja z meczu - Puchar Króla

22/01/2021, 05:23 GMT+1

Barcelona z awansem do 1/8 finału Pucharu Króla. Utytułowany zespół musiał się jednak mocno napocić. Trzecioligową Cornellę pokonał na wyjeździe dopiero po dogrywce, 2:0. Jednym z bohaterów spotkania i tak został bramkarz gospodarzy.

Barcelona była zdecydowanym faworytem, mimo że nie mogła tego dnia skorzystać z zawieszonego Lionela Messiego. Katalończycy sami zafundowali sobie horror, bowiem nie wykorzystali w tym spotkaniu dwóch rzutów karnych.

Bramkarz gospodarzy Ramon Juan obronił jedenastkę w 39. oraz 80. minucie. Najpierw nie zdołał go pokonać go Bośniak Miralem Pjanic, a później Francuz Ousmane Dembele.

W końcu odzyskali skuteczność

Barcelona przesądziła o losach meczu dopiero w dogrywce. Już na jej początku mocnym strzałem z 17-18 metrów popisał się Dembele, a wynik ustalił w 120. minucie - gdy Cornella grała już w dziesiątkę - Duńczyk Martin Braithwaite, trafiając z bliska do siatki. Po tej akcji sędzia skończył spotkanie.

W ekipie Barcelony zabrakło kilku czołowych piłkarzy. Messi został zawieszony na dwa mecze przez Hiszpańską Federację Piłkarską za faul i czerwoną kartkę, jaką zobaczył w rywalizacji z Athletic Bilbao w niedawnym finale turnieju o Superpuchar Hiszpanii.
Kara oznacza, że Messiego zabraknie też w niedzielnym ligowym starciu z Elche.

Puchar Króla już bez Realu

Awans do 1/8 finału w czwartek wywalczył też Athletic Bilbao.

Natomiast dzień wcześniej z Pucharu Hiszpanii odpadli piłkarze Realu Madryt. Mistrzowie kraju, grający w dość eksperymentalnym składzie, sensacyjnie ulegli na wyjeździe trzecioligowemu UD Alcoyano po dogrywce 1:2.