Toulouse - AS Monaco: wynik meczu - Kamil Glik wrócił do składu

05/12/2019, 05:57 GMT+1

Kamil Glik zagrał pierwszy raz od kiedy złamał nos w meczu reprezentacji ze Słowenią. Polski obrońca wrócił do składu AS Monaco w specjalnej masce na twarzy, a jego drużyna wygrała w meczu 16. kolejki ligi francuskiej na wyjeździe z Toulouse 2:1.

Filar obrony Biało-Czerwonych złamał nos po starciu z Janem Oblakiem na początku meczu ze Słowenią 19 listopada. Boisko na Stadionie Narodowym opuszczał wściekły. Od tego czasu musiał trenować w specjalnej masce ochronnej.
Poprzedni mecz Ligue 1 z Bordeaux Polak przesiedział na ławce rezerwowych. Miał zagrać już w ostatni weekend w spotkaniu z PSG, ale zostało ono przełożone. Glik doczekał się gry w ostatnią środę.

Karta za protesty

Trener Leonardo Jardim postawił na niego w pierwszym składzie w Tuluzie. Polak pewnie kierował defensywą przyjezdnych i ci prowadzili od 5. minuty po golu Wissama Ben Yeddera, który wykorzystał rzut karny.
Tuż przed przerwą sędzia uznał, że Fode Ballo faulował Maksa Gradela, choć powtórki jednoznacznie tego nie pokazały. Mimo to przyznał dla gospodarzy rzut karny. Jednym z najbardziej protestujących był Glik i otrzymał za to żółtą kartkę. Na nic zdały się protesty - z jedenastu metrów trafił Yaya Sanogo i był remis.
Drużyna Glika doczekała się zwycięskiego trafienia. W 84. minucie wynik na 2:1 ustalili rezerwowi. Podanie Cesca Fabregasa wykorzystał Gelson Martins. Obaj na murawie pojawili się w 67. minucie.

Dzięki wygranej Monaco awansowało na 13. miejsce w tabeli, Tuluza jest ostatnia.

Pięta Mbappe

Liderem ligi francuskiej jest PSG, które w środę pokonało Nantes 2:0 po golach Kyliana Mbappe i Neymara (z karnego). Zwłaszcza trafienie Francuza było pięknej urody. 20-latek otrzymał podanie z prawej strony boiska i strzałem piętą pokonał bramkarza.