Tottenham - Liverpool: wynik meczu i relacja - Premier League 2019/2020

11/01/2020, 20:01 GMT+1

Liverpool jest coraz bliżej mistrzowskiego tytułu. W sobotni wieczór The Reds pokonali na wyjeździe stołeczny Tottenham 1:0 i powiększyli przewagę nad drugim w tabeli Premier League Leicester City do 16 punktów, mając w zanadrzu jeden zaległy mecz. Gola na wagę trzech punktów w 37. minucie strzelił Roberto Firmino.

Menedżer gospodarzy Jose Mourinho na początku postawił na twardą obronę i grę z kontry. Jego plan mógł zdezaktualizować się już w drugiej minucie, ale Alex Oxlade-Chamberlain z bliska trafił słupek, a w ogromnym zamieszaniu broniącemu Paulo Gazzanidze dopisało szczęście, dzięki któremu uniknął straty bramki.

Firmino królem meczów wyjazdowych

W pierwszej połowie Liverpool mógł pochwalić się 73-procentowym posiadaniem piłki, tyle że do 37. minuty niewiele z tego wynikało. Wówczas jednak Mohamed Salah znakomicie zagrał w polu karnym Spurs do Firmino, a ten strzałem z lewej nogi pokonał z bliska Gazzanigę. Co ciekawe, powtórki pokazały, że chwilę wcześniej sędzia Martin Atkinson niesłusznie przyznał gościom aut, ale tej sytuacji sędziowie VAR nie analizowali.
Dla Firmino był to siódmy ligowy gol w tym sezonie. Warto podkreślić, że wszystkie strzelił na wyjazdach.

Wymarzona okazja Tottenhamu

W drugiej połowie fani Tottenhamu mogli zobaczyć zdecydowanie ofensywniej usposobionych ulubieńców. Dwoił się i troił Heung-Min Son, ale na pierwszą i zarazem jedyną znakomitą sytuację gospodarze musieli poczekać do 82. minuty. Serge Aurier precyzyjnie dośrodkował w pole karne, a tam Giovani Lo Celso nie trafił w bramkę Alissona z zaledwie czterech metrów.
Końcówka meczu upłynęła na wzajemnej wymianie ciosów i strzałach zza pola karnego, ale obaj bramkarze radzili sobie z nimi bez zarzutu.

Zabrakło typowego napastnika

Sobotni hit Premier League pokazał, jak wiele Spurs tracą w ataku na nieobecności kontuzjowanego Harry'ego Kane'a. Lucas Moura nie jest typową "9" i być może portugalski menedżer zdecyduje się ostatecznie na sprowadzenie z Milanu Krzysztofa Piątka, o czym w ostatnich dniach informowały brytyjskie media.
Porażka sprawiła, że Tottenham spadł na ósme miejsce w tabeli, a do czwartej lokaty, premiowanej grą w Lidze Mistrzów, traci już dziewięć punktów (przy jednym zaległym meczu). Z kolei Liverpool może się pochwalić w tym sezonie w lidze 20 zwycięstwami, jednym remisem i zerowym kontem porażek.