Tottenham - Bayern. Serge Gnabry 13. piłkarzem z czterema golami w meczu Ligi Mistrzów

02/10/2019, 04:11 GMT+2

Serge Gnabry został absolutnym bohaterem wtorkowego meczu Tottenham - Bayern Monachium w drugiej serii spotkań grupowej fazy Ligi Mistrzów. Reprezentant Niemiec strzelił cztery gole, a mistrzowie Bundesligi wygrali w Londynie aż 7:2. Pomocnik został 13. piłkarzem w historii Ligi Mistrzów, któremu udało się strzelić w pojedynczym meczu cztery gole.

Fani Arsenalu musieli przecierać oczy ze zdziwienia, gdy ich były gracz ośmieszał obrońców największego rywala w Premier League. Zapewne też nie potrafili zrozumieć, jak Kanonierzy mogli oddać go Werderowi Brema w 2016 roku za zaledwie 5 milionów funtów.
Bayern już do przerwy prowadził 2:1, ale to w drugiej połowie prawdziwy koncert dał Gnabry. 24-latek pokonał Hugo Llorisa w 53., 55., 83. i 88. minucie.

Dołączył do najlepszych

10-krotny reprezentant Niemiec jest pierwszym piłkarzem w obecnym sezonie Ligi Mistrzów i 13. w historii rozgrywek (od 1992 roku), któremu udało się strzelić cztery gole w jednym meczu.
Przed nim sztuki tej dokonali Marco Van Basten (1992), Simone Inzaghi (2000), Dado Prso (2003), Ruud Van Nistelrooy (2004), Andrij Szewczenko (2005), Lionel Messi (2010, 2012), Bafetimbi Gomis (2011), Mario Gomez (2012), Robert Lewandowski (2013), Zlatan Ibrahimović (2013), Luiz Adriano (2014) i Cristiano Ronaldo (2015).

Dwóch z pięcioma golami

Tylko Messi i Luiz Adriano strzelili dotąd po pięć goli w pojedynczym meczu. Argentyńczyk dokonał tego 7 marca 2012 roku w spotkaniu Barcelona – Bayer Leverkusen, a Brazylijczyk 21 października 2014 roku w rywalizacji Szachtara Donieck z BATE w Borysowie.
Najwięcej hat tricków w Lidze Mistrzów – po osiem – mają Messi i Cristiano Ronaldo.