Tomasz Kędziora staranowany przez ochroniarza w meczu Izrael - Polska - Eliminacje Euro 2020

16/11/2019, 22:33 GMT+1

Gospodarze nacierali, szukali wyrównującego gola, gdy nagle na murawę wbiegł niesforny kibic. Próbował go zatrzymać jeden z ochroniarzy, który przy okazji potrącił obrońcę Tomasza Kędziorę. Mecz Izrael - Polska został na kilka minut przerwany.

Do incydentu doszło w 91. minucie przy prowadzeniu Polaków 2:1. Wcześniej, w minucie 88., Wojciecha Szczęsnego pokonał Moanes Dabbur. Izraelskim zawodnikom spieszyło się, próbowali budować kolejną akcję ofensywną. Niespodziewanie została ona przerwana przez kibica, który wtargnął na murawę.

Za nim natychmiast ruszyły służby porządkowe. Jeden z ochroniarzy, próbujący zatrzymać intruza, staranował Kędziorę. Polski obrońca zaczął zwijać się z bólu, a zamieszanie nadal trwało. Dopiero po dłuższej chwili nieproszony gość został schwytany.

Glik chciał grać

Sędzia Mattias Gestranius z Finlandii po wszystkim podszedł do Kamila Glika, kapitana naszego zespołu, i zapytał, czy w takiej sytuacji Polacy chcą grać dalej. Otrzymał twierdzącą odpowiedź.

Kędziora dokończył mecz, a wynik się nie zmienił. undefined

Drużyna Jerzego Brzęczka odniosła siódme zwycięstwo w eliminacjach i zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie G. W ostatniej kolejce zmierzy się we wtorek w Warszawie ze Słowenią.
IZRAEL - POLSKA 1:2 (0:1) bramki: 88' Dabbur - 4' Krychowiak, 54' Piątek
Izrael: Marciano - Dasa, Tibi, Bitton, Taha (42' Haziza), Ben Harush (65' Menachem) - Kayal (79' Elmkies), Natcho, Glazer - Dabbur, Zahavi
Polska: Szczęsny - Kędziora, Bednarek, Glik, Reca - Bielik, Krychowiak (84' Furman) - Szymański (63' Lewandowski), Zieliński, Frankowski - Piątek (69' Klich)
Autor: kz/twis / Źródło: eurosport.pl