Świt Skolwin Szczecin - Legia Warszawa: wynik i relacja z meczu 1/16 finału Pucharu Polski - piłka nożna

28/10/2021, 13:56 GMT+2

Legia Warszawa skromnie pokonała na wyjeździe trzecioligowy Świt Skolwin Szczecin 1:0 w 1/16 finału Pucharu Polski. Nowy trener zespołu ze stolicy Marek Gołębiewski nie odmienił gry mistrzów kraju, którzy na tle dużo słabszego teoretycznie rywala zaprezentowali się bardzo przeciętnie.

- Mecz ze Świtem to jak finał Ligi Europy. Chcę wystawić najsilniejszy skład i wygrać - zapowiadał przed spotkaniem Gołębiewski.
Nowy szkoleniowiec Legii zaskoczył pierwszą jedenastką, w której pojawili się m.in. Lindsay Rose, Mattias Johansson i Lirim Kastrati. Przypomnijmy, że ci piłkarze zostali odsunięci od składu przez poprzedniego trenera Czesława Michniewicza i nie zagrali w meczu ligowym z Piastem Gliwice (1:4). Powodem miało być nieprofesjonalne prowadzenie się.

Rose strzelił gola Świtowi

Jak się okazało, w pierwszej połowie przywróceni do zespołu piłkarze byli pierwszoplanowymi postaciami warszawskiego zespołu. Większość akcji gości rozgrywanych było prawą stroną, gdzie szybkimi rajdami popisywał się Kastrati.
Z kolei Rose strzelił gola w 35. minucie. Po rzucie rożnym najpierw głową uderzał Mahir Emreli, bramkarz Przemysław Matloka odbił piłkę przed siebie, ale dobitka reprezentanta Mauritiusa była już bezbłędna.

Legia nie zachwyciła

Piłkarze Świtu od początku meczu próbowali grać z kontry, a ich wyjścia były niebezpieczne. Legia momentami spisywała się dość niepewnie w obronie, ale większego zagrożenia nie było.
Najgroźniejszą okazję do strzelenia gola gospodarze mieli w 54. minucie. Wówczas po rzucie wolnym Kacper Wojdak dwukrotnie strzelał na bramkę legionistów, ale zabrakło mu skuteczności. To była kapitalna okazja do wyrównania. Piłkarze Świtu tylko chwycili się za głowy.
Z drugiej strony Legia nie miała wielu dobrych sytuacji bramkowych. Nie pomagało też boisko, wyglądające na dość grząskie i miejscami bardzo nierówne.
Legia wywalczyła awans w Pucharze Polski, ale pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera nie zachwycił. Warszawianie, którzy fatalnie spisują się w ekstraklasie, mają bardzo wiele do poprawy.
Świt Skolwin Szczecin - Legia Warszawa 0:1 (0:1)
Bramka: Lindsay Rose (35')
Wyniki i program 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski (nie ma meczów rewanżowych):środa, 27 października
Pogoń Siedlce - Motor Lublin 0:5 (0:4)
Ślęza Wrocław - Górnik Zabrze 1:2 (0:2)
Olimpia Grudziądz - Lech II Poznań 3:0 (2:0)
Zagłębie Sosnowiec - Piast Gliwice 0:1 (0:1)
GKS Katowice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2 po dogr. (1:1, 0:1)
ŁKS Łódź - KGHM Zagłębie Lubin 0:1 (0:1)