Superpuchar Włoch. Lazio Rzym - Juventus 3:2

14/08/2017, 09:08 GMT+2

Piłkarze Lazio Rzym pokonali Juventus Turyn 3:2 w meczu o Superpuchar Włoch, który odbył się na Stadionie Olimpijskim w stolicy Italii. W pokonanej drużynie całe spotkanie z ławki rezerwowych obejrzał bramkarz reprezentacji Polski Wojciech Szczęsny.

Ekipa Starej Damy nie zwykła przegrywać na krajowym podwórku. Tym razem jednak musiała uznać wyższość Lazio. Juventus przegrał w dramatycznych okolicznościach, a losy meczu ważyły się do samego końca.

Wielkie emocje w Rzymie

Rzymianie lepiej rozpoczęli spotkanie. Prowadzili pewnie 2:0 po dwóch trafieniach Ciro Immobile. 27-letni napastnik w 32. minucie wykorzystał rzut karny, który podyktowano po faulu Gianluigiego Buffona, a w 54. min ponownie pokonał bramkarza gości, tym razem wieńcząc dobre dośrodkowanie Marco Parolo.
Zawodnicy Starej Damy za odrabianie strat zabrali się dopiero w końcówce, a najwięcej emocji przyniosło ostatnie 11 minut gry.
Ambitnie walczące Juve zdołało doprowadzić do remisu 2:2. Autorem obu trafień był Paulo Dybala. Najpierw wpisał się na listę strzelców w 85. minucie po efektownym rzucie wolnym. Argentyńczyk przywrócił nadzieje kibicom mistrza kraju sześć minut później, gdy skutecznie egzekwował jedenastkę.

Gol w doliczonym czasie

Gracze Lazio jednak nie pozwolili rywalom na to, by przedłużyć losy rywalizacji. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry Alessandro Murgia ustalił wynik spotkania. W ten sposób Szczęsnemu i jego kolegom uciekł pierwszy triumf w sezonie. Polski bramkarz trafił do Turynu z Arsenalu w obecnym oknie transferowym.

To czwarty triumf rzymskiej drużyny w rywalizacji o Superpuchar Włoch. Wcześniej wywalczyła go w 1998, 2000 i 2009 roku.
Autor: dasz / Źródło: sport.tvn24.pl