Superpuchar Niemiec. Borussia Dortmund - Bayern Monachium. Wynik meczu

03/08/2019, 20:42 GMT+2

Po dziewięciu latach przerwy Borussia Dortmund zdobyła Superpuchar Niemiec. W sobotę na własnym stadionie pokonała odwiecznego rywala Bayern Monachium 2:0. Gole dla gospodarzy strzelili Paco Alcacer i Jadon Sancho. Przeciętny występ w barwach mistrzów kraju zaliczył Robert Lewandowski.

Superpuchar, jak co roku w Niemczech, odbywa się przed rozpoczęciem sezonu Bundesligi. W zespole gospodarzy od początku wystąpił Łukasz Piszczek. W składzie Bayernu, rzecz jasna, nie mogło zabraknąć Lewandowskiego.

Początek dla Borussii

Pierwszy kwadrans to popis Borussii, która grała szybciej, lepiej i wymuszała błędy na drużynie mistrza Niemiec. Już w 49. sekundzie Raphael Guerreiro podał do Marco Reusa. Jego uderzenie znakomicie obronił jednak Manuel Neuer.
Bayern potrzebował 15 minut, aby się obudzić. Pierwszy strzał oddał Lewandowski, ale został zablokowany. Polak wywalczył tylko rzut rożny. W minucie 23. najlepszą okazję dla faworytów stworzył Kingsley Coman. Chwilę wcześniej szansę mieli gracze Borussii. Tym razem uderzał Guerreiro, ale znów Neuer był na posterunku.
Do końca pierwszej połowy lepiej i bardziej dojrzale grali monachijczycy, ale przewagi nie potrafili zamienić na gole, ani na groźne okazje.
Drugą połowę Borussia zaczęła, tak jak pierwszą, od mocnego uderzenia. Tym razem jednak trafiła do siatki Bayernu. Sancho podał do Alcacera, który precyzyjnym strzałem przy słupku umieścił piłkę w bramce. Nieco zasłonięty był Neuer, dlatego spóźnił się z interwencją.

Zabójcza kontra Sancho

Od tej pory zaczęło nam się widowisko, dużo lepsze niż w pierwszej części. Bayern stworzył dwie groźne okazje, po których powinien co najmniej remisować. Najpierw Coman nie wykorzystał sporego zamieszania pod bramką gospodarzy, a potem Joshua Kimmich, po minięciu golkipera BVB, był za bardzo rozpędzony, żeby oddać strzał.
Borussia przetrwała zagrożenie i wyprowadziła zabójczą kontrę. Piłkę na skrzydle dostał fenomenalny Sancho. 19-letni Anglik popędził z nią na bramkę gości, a na koniec ze spokojem umieścił w siatce obok Neuera. Bayern już się nie podniósł. Lewandowski nie miał w sobotę najlepszego dnia.
A Piszczek zdobył z Borussią już siódmy tytuł. Trzykrotnie sięgał po Superpuchar, dwa razy wygrał Bundesligę i dwa razy wywalczył Puchar Niemiec.
Sezon 2019/20 ligi niemieckiej rozpocznie się 16 sierpnia. W pierwszej kolejce broniący tytułu Bayern podejmie Herthę Berlin, a Borussia, również u siebie, zmierzy się z FC Augsburg.
Borussia Dortmund - Bayern Monachium 2:0 (0:0)Bramki: Paco Alcacer (48.), Jadon Sancho (69.)
Autor: Kaszaj / Źródło: eurosport.pl