Superpuchar Niemiec 2022. RB Lipsk - Bayern Monachium: wynik meczu i relacja

30/07/2022, 20:34 GMT+2

Bayern z pierwszym trofeum w sezonie 2022/2023. Monachijczycy zdobyli Superpuchar Niemiec, pokonując na wyjeździe RB Lipsk 5:3.

W meczu otwierającym sezon Bundesligi tradycyjnie mierzą się aktualny mistrz Niemiec (Bayern) i zdobywca krajowego pucharu (RB Lipsk).
W sobotni wieczór w Lipsku rządzili monachijczycy, którzy sięgnęli po jubileuszowy - dziesiąty - Superpuchar w historii klubu.

Nokaut do przerwy

Bayern objął prowadzenie już w 14. minucie. Jamal Musiala wykorzystał błędy obrońców gospodarzy i płaskim strzałem pokonał bramkarza Petera Gulacsiego.
Odpowiedź ekipy RB Lipsk nadeszła błyskawicznie, ale radość trwała krótko. Christopher Nkunku zachował zimną krew, przechytrzył Manuela Neuera w sytuacji sam na sam, ale francuski napastnik był na pozycji spalonej.
Goście podwyższyli prowadzenie w minucie 31. Musiala podał do biegającego po lewym skrzydle Serge'a Gnabry'ego, a ten wyłożył piłkę do Sadio Mane. To była formalność. Senegalczyk, sprowadzony z Liverpoolu jako następca Roberta Lewandowskiego, wbił drugiego gola w nowym zespole (wcześniej trafił w sparingu z DC United).
Bayern kontrolował wydarzenia na boisku i przed przerwą zdobył trzecią bramkę. Musiala wystąpił tym razem w roli asystenta, a do siatki trafił obrońca Benjamin Pavard. To był nokaut.

Pogoń RB Lipsk

Gospodarze próbowali odrabiać straty. W 56. minucie poprzeczkę po strzale głową obił Andre Silva, a cztery minuty później niepewnie interweniującego Neuera pokonał Marcel Halstenberg.
Monachijczycy niedługo wrócili do trzybramkowego prowadzenia. W minucie 66. z bliska do siatki trafił Gnabry.
Zespół z Lipska mimo to ruszył w pogoń. W 77. minucie pewnie rzut karny wykorzystał Nkunku, a w 89. gola wbił rezerwowy Dani Olmo. Mistrzowie Niemiec byli zaskoczeni, ale przetrwali kolejne ataki rywala. W doliczonym czasie postawili jeszcze kropkę nad i. Wynik na 5:3 ustalił po kontrze Leroy Sane.
Rozgrywki niemieckiej ekstraklasy rozpoczną się 5 sierpnia. Tego dnia Bayern zagra na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt. RB Lipsk w pierwszej kolejce zmierzy się z VfB Stuttgart.
RB Lipsk - Bayern Monachium 3:5 (0:3)
Autor: kz / Źródło: eurosport.pl, PAP