Superpuchar Hiszpanii: FC Barcelona - Athletic Bilbao, Leo Messi i czerwona kartka

18/01/2021, 09:25 GMT+1

Leo Messi opuścił boisko przed czasem. W finale Superpucharu Hiszpanii kapitan FC Barcelona obejrzał czerwoną kartkę. Jak pokazują nagrania, 33-latek brutalnie zaatakował jednego z rywali.

Na kilka minut przed końcem meczu Barcelona wygrywała z Athletikiem Bilbao 2:1. Piłkarze trenowani przez Holendra Ronalda Koemana prowadzenie jednak stracili, a chwilę po rozpoczęciu dogrywki, przegrywali już 2:3.
Ten wynik utrzymał się już do końca i po Superpuchar Hiszpanii niespodziewanie sięgnął zespół z Bilbao.

Najpierw łokieć, potem odepchnięcie

Z porażką nie mógł się pogodzić Messi. Tego wieczoru lider Barcelony pokazał niecodzienne oblicze. W ostatniej minucie dogrywki ostro potraktował Hiszpana Asiera Villalibre. Za swoje zachowanie obejrzał czerwoną kartkę.
Na powtórkach widać, jak sfrustrowany Argentyńczyk lewym łokciem uderza piłkarza rywali w twarz, a następnie go odpycha. Jego zachowania nie tłumaczy nawet fakt, że walczył o pozycję.

Pierwsza taka sytuacja w Barcelonie

Jak podali hiszpańscy dziennikarze, to pierwsza czerwona kartka Messiego w historii jego występów w "Dumie Katalonii". Otrzymał ją dopiero w 753. meczu.
W całej karierze Messi trzykrotnie przedwcześnie opuszczał murawę z tego powodu. W poprzednich dwóch przypadkach nie ukończył spotkań w reprezentacji, w której wystąpił 142 razy.
Autor: Skrz / Źródło: eurosport.pl