Superpuchar Hiszpanii 2022. Atletico Madryt - Athletic Bilbao: wynik i relacja meczu 1/2 finału

13/01/2022, 22:03 GMT+1

Athletic Bilbao w niedzielę zagra z Realem Madryt o Superpuchar Hiszpanii. W czwartek zespół z Kraju Basków pokonał w półfinale rozgrywek mistrza kraju Atletico Madryt 2:1. Turniej rozgrywany jest w stolicy Arabii Saudyjskiej Rijadzie.

Atletico Madryt - Athletic Bilbao

Królewscy zapewnili sobie awans do finału w środę, wygrywając z FC Barceloną po dogrywce 3:2. Decydującego gola w 98. minucie strzelił Federico Valverde.

Athletic walczył do końca

Emocji nie zabrakło również w drugiej potyczce półfinałowej, choć doczekaliśmy się ich dopiero po przerwie. Pierwsza odsłona meczu Atletico - Athletic nie dostarczyła goli.
Drużyna z Madrytu cieszyła się z prowadzenia kilkanaście minut po zmianie stron dzięki niefortunnej interwencji Unaia Simona. Reprezentant Hiszpanii przypadkowo skierował piłkę do własnej bramki po rzucie rożnym rywali. Po uderzeniu Joao Felixa piłka trafiła w słupek, a następnie odbiła się od pleców bramkarza, wpadając do siatki.
Samobójczy gol Unaia Simona w półfinale Superpucharu Hiszpanii
Piłkarze z Bilbao wzięli się za odrabianie strat niespełna kwadrans przed końcem podstawowego czasu gry. Do remisu doprowadził Yeray Alvarez, a zaledwie chwilę później szalę na stronę Athleticu przechylił Nico Williams. 19-letni brat bardziej znanego napastnika baskijskiego klubu Inakiego Williamsa wszedł na boisko z ławki rezerwowych zaledwie 10 minut wcześniej.
Podopieczni trenera Diego Simeone nie zdołali odpowiedzieć już na ten cios. Kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Jose Gimeneza w doliczonym czasie.
Rywalizacja o Superpuchar Hiszpanii po raz trzeci odbywa się w formule miniturnieju. Pierwszy raz rozegrano go w 2019 roku również w Arabii Saudyjskiej, a w ubiegłym roku grano na boiskach Andaluzji.
Wyniki meczów 1/2 finału Superpucharu Hiszpanii:
Atletico Madryt - Athletic Bilbao 1:2 (0:0)
Bramki: dla Atletico - Unai Simon (62 – sam.); dla Athleticu - Yeray Alvarez (77), Nico Williams (81).
Real Madryt - Barcelona 3:2 po dogrywce (2:2, 1:1)
Bramki: dla Realu - Vinicius Junior (25), Karim Benzema (72), Federico Valverde (98); dla Barcelony - Luuk de Jong (41), Ansu Fati (83).
Finał Real Madryt - Athletic Bilbao w niedzielę o godz. 19:30.
Autor: jac/PO / Źródło: eurosport.pl