Tomasz Kędziora bliżej Ligi Mistrzów. Dynamo z awansem po dogrywce

09/08/2022, 21:06 GMT+2

W rewanżowym meczu trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów Dynamo Kijów z Tomaszem Kędziorą w składzie pokonało na wyjeździe po dogrywce Sturm Graz 2:1. Z marzeniami o elitarnych rozgrywkach w tym sezonie pożegnać się musiał Jakub Piotrowski, którego Łudogorec Razgrad po raz drugi przegrał z Dinamem Zagrzeb.

W pierwszym meczu, rozegranym na stadionie ŁKS w Łodzi, Dynamo wygrało 1:0, a zwycięskiego gola strzelił Ołeksandr Karawajew.
W rewanżu wicemistrzowie Austrii szybko odrobili stratę. W 27. minucie składną akcję wykończył strzałem z pola karnego niezwykle utalentowany Rasmus Hojlund. Choć oba zespoły stworzyły sobie sytuacje do zmiany rezultatu, w regulaminowych 90 minutach kolejnych bramek już zabrakło.
Przełomowa okazała się akcja wicemistrzów Ukrainy z siódmej minuty dogrywki. Wówczas Konstantyn Wiwczarenko znakomicie opanował piłkę po dośrodkowaniu Wiktora Cygankowa i z zimną krwią pokonał Jorga Siebenhandla, doprowadzając do remisu (1:1).
W 112. minucie wynik ustalił Cygankow, wykańczając strzałem po ziemi wspaniałą akcję całego zespołu.
Tomasz Kędziora spędził na boisku w barwach Dynama pierwszych 71 minut.
W czwartej rundzie eliminacji zespół z Kijowa zagra z Benficą Lizbona, która wyeliminowała duńskie FC Midtjylland (4:1 i 3:1).

Trzy czerwone kartki Łudogorca

Z marzeniami o Lidze Mistrzów pożegnali się mistrzowie Bułgarii – Łudogorec Razgrad. Po porażce 1:2 u siebie znów musieli uznać wyższość Dinama Zagrzeb. Mistrzowie Chorwacji tym razem wygrali 4:2.
Sporym ułatwieniem był fakt, że goście kończyli mecz z trzema czerwonymi kartkami. Już w 17. minucie boisko opuścił Dominik Jankow, a później do niego dołączyli Rick (72. minuta) i Zan Karnicnik (86.).
Jakub Piotrowski, podobnie jak przed tygodniem, rozegrał cały mecz.
Gole dla Dinama strzelili Josip Drmić (12. minuta), Mislav Orsić (27. i 44.) oraz Bruno Petković (87.), a dla Łudogorca - Kirył Despodow (45+4.) i (49.).
Kolejnym rywalem Chorwatów będzie norweskie Bodoe/Glimt, które wyeliminowało Żalgiris Wilno.

Trwa passa Karabachu

Awans do czwartej rundy eliminacji wywalczył Karabach Agdam. W pierwszej rundzie mistrzowie Azerbejdżanu wyrzucili z rozgrywek Lecha Poznań, a teraz ten sam los zgotowali mistrzom Węgier – Ferencvarosowi. Po remisie 1:1 u siebie w rewanżu wygrali w Budapeszcie 3:1.
Bliżej Ligi Mistrzów są również mistrzowie Czech - Viktoria Pilzno. W wygranym rewanżu 2:1 gola dla nich strzelił były napastnik Wisły Kraków Jan Kliment. Niemal cały mecz w ich barwach rozegrał też znany z Lecha Poznań Jan Sykora. Pierwsze spotkanie Czesi również wygrali 2:1.
Wszystkie mecze trzeciej rundy eliminacji rozegrano we wtorek. Na środę zaplanowano bowiem w Helsinkach mecz o Superpuchar Europy Real Madryt – Eintracht Frankfurt.
Przepustkę do fazy grupowej Champions League daje triumf w czwartej rundzie.