Standard Liege - Rangers. Kemar Roofe strzelił gola z własnej połowy [wideo] - Liga Europy 2020/21

23/10/2020, 07:42 GMT+2

Wyścig po najładniejszego gola Ligi Europy już za nami? Niewykluczone, bo w pierwszej kolejce fazy grupowej genialne trafienie zanotował Kemar Roofe z Rangers FC. Anglik zdobył bramkę strzałem z własnej połowy, czym ustanowił rekord rozgrywek.

Była druga minuta doliczonego czasu gry meczu Standardu Liege z Rangersami. Gospodarze przegrywali 0:1 i desperacko szukali wyrównania. Zamiast niego otrzymali jednak drugi cios, a obrazki z ostatnich sekund spotkania obiegły piłkarski świat.

Steven Gerrard pod wrażeniem

Wszystko za sprawą Roofe'a. 27-letni Anglik przejął piłkę niedaleko własnego pola karnego i ruszył do przodu. Wygrał starcia z kilkoma rywalami i strzelił jeszcze z własnej połowy. Szaleństwo? Nie, on doskonale wiedział, co robi, widział wysuniętego bramkarza Arnauda Bodarta. Skończyło się na cudownym golu.

- To był moment geniuszu, po prostu klasa światowa. Grałem profesjonalnie w piłkę od 1998 roku, a to był najpiękniejszy gol, jakiego widziałem na żywo - zachwycał się na pomeczowej konferencji wyczynem swojego piłkarza trener Steven Gerrard.
Dla Roofe'a to z pewnością komplement najcenniejszy z możliwych, bo padł z ust byłego piłkarza, który na swoim koncie zapisał wiele niesamowitych goli.
Lawina zachwytów to nie wszystko. Fantastyczną bramką Roofe zapisał się też w historii Ligi Europy. Gol padł dokładnie z odległości 49,9 metra. Z większej w tych rozgrywkach dotąd nikt nie trafił.

Rangers doskonale rozpoczęli rywalizację w grupie D Ligi Europy, a już w najbliższy czwartek ich rywalem będzie Lech Poznań. Wicemistrzowie Polski poszukają w Szkocji premierowych punktów po porażce z pierwszej kolejki z Benficą 2:4.
Autor: pqv/twis / Źródło: Eurosport.pl, goal.com