Standard Liege - Arsenal: wynik i relacja - Liga Europy

12/12/2019, 20:32 GMT+1

W meczu szóstej kolejki fazy grupowej Ligi Europy Arsenal zremisował na wyjeździe ze Standardem Liege 2:2. Londyńczycy awansowali do fazy pucharowej z pierwszego miejsca w grupie. Drugą lokatę zajął Eintracht Frankfurt, który w przypadku porażki Arsenalu odpadłby z rozgrywek właśnie na rzecz belgijskiego zespołu.

Arsenal długo przegrywał i wiele wskazywało na to, że z Belgii wyjedzie bez punktów. Ostatecznie zdołał jednak zremisować i uchronił sie przed drugą porażką w grupie.
Piłkarze Fredrika Ljundberga zakończyli fazę grupową z jedenastoma punktami. O dwa mniej zgromadził Eintracht, który przegrał portugalską Vitorią Guimaraes 2:3.

Sensacja wisiała w powietrzu

Wszystkie bramki padły w drugiej połowie. W 47. minucie strzał sprzed pola karnego oddał Samuel Bastien, a piłka po drodze odbiła się jeszcze od jednego z piłkarzy gości, zaskakując Emiliano Martineza.
W 69. minucie Argentyńczyk znowu wyciągał piłkę z siatki. Obrona Arsenalu znów się nie popisała, tracąc piłkę we własnym polu karnym. Potem Selim Amallah zakręcił obrońcami i strzelił tuż przy słupku.

Młody Anglik uratował Arsenal

Arsenal odpowiedział dopiero w 78. minucie. Wówczas znakomite dośrodkowanie zaledwie 18-letniego Bukayo Saki wykorzystał Alexandre Lacazette.
Trzy minuty później młody Anglik znów zachwycił. Tym razem to on wystąpił w roli egzekutora. Oddał niezwykle precyzyjny strzał zza pola karnego i uratował Arsenal.

Radość we Frankfurcie

Belgowie mogą mówić o ogromnym pechu. W równolegle toczącym się spotkaniu we Frankfurcie gospodarze przegrali bowiem z ostatnią w grupie Vitorią Guimaraes 2:3.
Gdyby Standard dowiózł prowadzenie do końca, miałby więcej punktów od Eintrachtu i wspólnie z Arsenalem świętowałby awans.