Stal Stalowa Wola - Lechia Gdańsk: wynik i relacja - Puchar Polski

19/08/2020, 17:54 GMT+2

Zespół Lechii Gdańsk bardzo pewnie awansował do 1/16 finału Pucharu Polski. Finaliści poprzedniej edycji tych rozgrywek pokonali na wyjeździe spadkowicza z drugiej ligi Stal Stalowa Wola 4:0. W poprzednich dniach awans wywalczyła m.in. broniąca trofeum Cracovia.

Mecz nie miał wielkiej historii. Lechia dominowała od początku do końca spotkania i awansowała bez problemów. Bramki dla czwartej drużyny ekstraklasy poprzedniego sezonu zdobyli kolejno: Karol Fila, Łukasz Zwoliński, Maciej Gajos i 17-letni Jakub Kałuziński.

Nie obyło się bez niespodzianek

Broniąca trofeum Cracovia w minioną niedzielę odniosła zwycięstwo po dogrywce 2:1 w Głogowie nad pierwszoligowym Chrobrym. Niewiele brakowało w tym meczu do sensacji. Pasy dopiero w doliczonym czasie gry wyrównały na 1:1, a zwycięstwo zapewniły sobie w 118. minucie, po efektownym golu Mateusza Wdowiaka.
W niedzielę odpadł natomiast Śląsk Wrocław, który przegrał na wyjeździe w rzutach karnych ze spadkowiczem z ekstraklasy - ŁKS. Łodzianie gola na 2:2 strzelili w ostatniej minucie dogrywki. W ubiegłym tygodniu sensacyjnie odpadli także piłkarze Wisły Kraków, którzy przegrali na wyjeździe z trzecioligowym (czwarty poziom) KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:2.

Kilka meczów odwołano

Drużyny uczestniczące w tej fazie Pucharu Polski przechodzą wcześniej badania na obecność koronawirusa. Kilka meczów odwołano w pierwotnym terminie z powodu przypadków COVID-19.

Spotkania 1/16 finału zaplanowano na 30 października - 2 listopada. Decydujący mecz ma zostać rozegrany 2 maja 2021 na PGE Narodowym w Warszawie.

Finał poprzedniej edycji z uwagi na pandemię odbył się wyjątkowo poza stolicą. 24 lipca w Lublinie Cracovia pokonała po dogrywce Lechię 3:2.