Stal Stalowa Wola - Lech Poznań: wynik meczu i relacja - Puchar Polski

04/12/2019, 13:25 GMT+1

Lech Poznań wygrał w Boguchwale ze Stalą Stalowa Wola 2:0 (1:0) w środowym meczu 1/8 finału Pucharu Polski i awansował do najlepszej ósemki rozgrywek. W przeciwieństwie do gospodarzy Kolejorz nie miał problemów z wykończeniem stwarzanych sytuacji bramkowych. Gole dla piłkarzy trenera Dariusza Żurawia strzelili Tymoteusz Puchacz i Tomasz Dejewski.

Z powodu remontu obiektu w Stalowej Woli drugoligowa Stal swoje mecze w sezonie 2018/2019 rozgrywa w Boguchwale i tam też podejmowała faworyzowanego Lecha. W środowe popołudnie zadania obu zespołom nie ułatwiało nierówne boisko, na którym można było zapomnieć o technicznej grze, oraz ujemna temperatura.

Gol już w pierwszej akcji

Kolejorz nie mógł rozpocząć meczu lepiej. Już w drugiej minucie piękną podcinką z narożnika pola karnego popisał się Tymoteusz Puchacz, a piłka, ku zdumieniu wszystkich, spadła tuż pod poprzeczkę bramki Stali i było 1:0.
Gospodarze chcieli odpowiedzieć za wszelką cenę i już do przerwy kilkukrotnie zagrozili bramce Mickeya van der Harta. Wielokrotnie kotłowało się w polu karnym Lecha, a holenderski bramkarz w świetnym stylu bronił strzały z bliska autorstwa Roberta Dadoka i Bartłomieja Ciepieli. Stal miała w tej części meczu aż dziesięć rzutów rożnych.

Skuteczność Lecha

Jak należy wykorzystywać stałe fragmenty gry, gospodarzom pokazał w drugiej połowie Lech. W 69. minucie w pole karne dośrodkował Puchacz, a tam kapitalną indywidualną akcją popisał się Pedro Tiba. Po zwodzie i strzale Portugalczyka nogę do piłki przystawił Tomasz Dejewski, ustalając wynik meczu.
Kolejorz błysnął skutecznością, a tej drugoligowcowi brakowało. Sam Michał Fidziukiewicz mógł w drugich 45 minutach strzelić dwa gole, ale Van der Hart bronił jeszcze efektowniej niż w pierwszej połowie. Swoich dobrych szans nie wykorzystał też Filip Wójcik.
Stal oddała w całym meczu pięć strzałów więcej od rywala (18-13), będąc lepszą także w liczbie celnych prób (9-4) i posiadaniu piłki (52 proc.). Na ćwierćfinał Pucharu Polski to jednak nie wystarczyło.
W środę swoje spotkanie rozegra też broniąca trofeum Lechia Gdańsk. Jej rywalem będzie KGHM Zagłębie Lubin. Z kolei GKS Tychy zmierzy się u siebie z ŁKS Łódź.
Ta runda Pucharu Polski zakończy się w czwartek. Ćwierćfinały zaplanowano na marzec 2020. Finał tradycyjnie ma odbyć się 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie.
Stal Stalowa Wola - Lech Poznań 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Tymoteusz Puchacz (2), 0:2 Tomasz Dejewski (69)
Żółta kartka - Stal Stalowa Wola: Przemysław Stelmach. Lech Poznań: Dorde Crnomarkovic.
Sędzia: Sebastian Jarzębak (Piekary Śląskie).
Stal Stalowa Wola: Krystian Kalinowski – Michał Mistrzyk (79. Kacper Śpiewak), Piotr Mroziński, Krzysztof Kiercz, Szymon Jarosz, Bartosz Sobotka – Łukasz Pietras (75. Filip Wójcik), Przemysław Stelmach – Bartłomiej Ciepiela (67. Michał Płonka) – Robert Dadok, Michał Fidziukiewicz.
Lech Poznań: Mickey van der Hart - Jakub Kamiński (68. Lubomir Satka), Tomasz Dejewski, Djordje Crnomarković, Wołodymyr Kostewycz - Joao Amaral (66. Karlo Muhar), Jakub Moder, Pedro Tiba, Tymoteusz Puchacz - Filip Marchwiński - Christian Gytkjaer (75. Paweł Tomczyk).