Stal Mielec - Raków Częstochowa: wynik i relacja z meczu - PKO BP Ekstraklasa

19/09/2021, 14:10 GMT+2

W pierwszym niedzielnym meczu 8. kolejki ekstraklasy piłkarze PGE FKS Stali Mielec przegrali na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa 0:3. Mecz był ciekawy i znacznie bardziej wyrównany, niż mógłby na to wskazywać końcowy wynik.

Przed meczem oba zespoły miały po osiem punktów w lidze, więc trudno było wskazać zdecydowanego faworyta. Jako pierwsi groźny strzał na bramkę oddali gracze Stali. W 3. minucie po uderzeniu Grzegorza Tomasiewicza, piłka poszybowała tuż nad poprzeczką.

Gole w końcówce

W pierwszej połowie częściej przy piłce byli częstochowianie. Dwa razy bliski zdobycia gola był Walerian Gwilia, ale za każdym razem świetnymi interwencjami popisał się Rafał Strączek.

Stal mogła przed przerwą objąć prowadzenie w 35. min. W tym przypadku groźnie, ale bez efektu bramkowego, uderzył Krystian Getinger.

W 58. min Ivi Lopez, który wszedł na boisko po przerwie, tak uderzył piłkę z rzutu wolnego, że ta poleciała obok muru, odbiła się przed Strączkiem i wpadła do siatki.

Dziesięć minut później czerwoną kartkę - za druga żółtą - otrzymał zawodnik Rakowa Fabio Sturgeon. Grając z przewagą jednego zawodnika Stal dominowała, ale nie zdołała wyrównać. Straciła za to dwie bramki, które padły po kontrach Rakowa. Ich autorami byli Vladislavs Gutkovskis (80. min) i Mateusz Wdowiak (91. min).

PGE FKS Stal Mielec - Raków Częstochowa 0:3 (0:0)

Bramki: Ivi Lopez (58-wolny), Vladislavs Gutkovskis (80), Mateusz Wdowiak (90+1).

Żółte kartki - PGE FKS Stal Mielec: Maciej Jankowski, Mateusz Mak, Rafał Strączek, Maksymilian Sitek. Raków Częstochowa: Tomas Petrasek, Fabio Sturgeon, Mateusz Wdowiak, Fran Tudor. Czerwona kartka za drugą żółtą - Fabio Sturgeon (68).

Sędzia: Paweł Malec (Łodź). Widzów: 3 125.

PGE FKS Stal Mielec: Rafał Strączek - Jonathan de Amo (84. Dawid Kort), Mateusz Matras, Mateusz Żyro - Maksymilian Sitek (84. Kacper Sadłocha), Mateusz Mak, Maciej Urbańczyk (71. Koki Hinokio), Grzegorz Tomasiewicz, Krystian Getinger (90. Adrian Szczutowski) - Fabian Piasecki, Maciej Jankowski (84. Konrad Wrzesiński).

Raków Częstochowa: Kacper Trelowski - Fran Tudor, Tomas Petrasek, Andrzej Niewulis - Wiktor Długosz (46. Ivi Lopez), Marko Poletanovic (71. Igor Sapała), Walerian Gwilia (90+2. Dominik Wydra), Patryk Kun - Fabio Sturgeon, Sebastian Musiolik (71. Vladislavs Gutkovskis), Mateusz Wdowiak (90+2. Daniel Szelągowski).
Autor: dasz / Źródło: PAP, eurosport.pl