Stal Mielec - Piast Gliwice. Wynik i relacja z meczu PKO BP Ekstraklasy - piłka nożna

28/09/2020, 18:48 GMT+2

Stal Mielec ma za sobą pierwszy triumf w nowym sezonie PKO BP Ekstraklasy. Beniaminek wygrał u siebie 3:2 z Piastem Gliwice na zakończenie piątej kolejki. Drużyna ze Śląska wciąż pozostaje natomiast bez zwycięstwa w tych rozgrywkach.

Przez pierwszy kwadrans niewiele ciekawego działo się na murawie, ale za to gorąco było na trybunach. Miejscowi fani wywołali zamieszki, gdyż - jak potem głośno skandowali - nie spodobało im się zachowanie ochroniarzy (według nieoficjalnych informacji ci nie chcieli wpuścić na obiekt nietrzeźwych osób). Na szczęście potem gorąco było już głównie na murawie.

Bracia grali przeciw sobie

Mielczanie objęli prowadzenie w 21. minucie. Wówczas Maciej Domański wykorzystał rzut karny. Powodem jego podyktowania był faul Mikkela Kirkeskova na Macieju Urbańczyku.
Drużyna z Górnego Śląska wyrównała cztery minuty po przerwie. Wówczas celną główką popisał się były gracz Stali, Michał Żyro. Dla gliwiczan był to dopiero pierwszy gol w tym sezonie Ekstraklasy. W momencie zdobycia bramki gliwicki piłkarz nie grał już przeciwko bratu. Mateusz Żyro zszedł bowiem z murawy z powodu kontuzji w 40. minucie.
W 54. minucie gliwiczanie wykorzystali kontrę i było 1:2. Jednak gospodarze błyskawicznie na to odpowiedzieli. Po wznowieniu gry ze środka boiska w sytuacji sam na sam z Frantiskiem Plachem znalazł się Mateusz Mak i pokonał go.

Po miesiącu powrócili do domu i w końcu zwyciężyli

W 60. minucie o szczęściu mogli mówić zawodnicy z Podkarpacia, gdyż po strzale Dominika Steczyka piłka odbiła się od słupka.
Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Mateusz Mak 10 minut przed końcem spotkania. Wykorzystał świetne podanie Krystiana Getingera.
Kibice Stali musieli długo czekać na drugi mecz ekstraklasy w tym sezonie rozegrany w Mielcu. Poprzedni odbył się 28 sierpnia. Wówczas mielczanie przegrali z Górnikiem Zabrze 0:2.
Stal Mielec - Piast Gliwice 3:2 (1:0)
Bramki: Maciej Domański (21., karny), Mateusz Mak (55., 80.) - Michał Żyro (49.), Dominik Steczyk (54.).
Autor: mb/TG / Źródło: eurosport.pl