Stal Mielec - Lech Poznań: wynik ćwierćfinału i relacja - Puchar Polski

27/05/2020, 20:15 GMT+2

Bez niespodzianek w ćwierćfinałach Pucharu Polski. Na zakończenie tej fazy rozgrywek Lech Poznań pokonał na wyjeździe Stal Mielec 3:1 i awansował do najlepszej czwórki. W grze o Puchar Tysiąca Drużyn zostały więc wyłącznie drużyny z ekstraklasy.

Trzecia w tabeli pierwszej ligi Stalówka jako ostatnia mogła pokusić się o sprawienie sensacji, ale wystarczyło parę minut, by została sprowadzona na ziemię przez faworyzowanego rywala.
Już w 5. minucie Wołodymyr Kostewycz wypatrzył w polu karnym Daniela Ramireza. Hiszpan był nie tylko dobrze ustawiony, ale też dobrze ułożył lewą nogę. Techniczny strzał z pierwszej piłki i zasłonięty Jakub Wrąbel mógł tylko bezradnie rozłożyć ręce.
Bramkarz Stali na pastwę losu zostawiony został także w 34. minucie - kolejna akcja Lecha na jeden kontakt, wykładka piętką Kamila Jóźwiaka i Timur Żamaletdinow podwyższył na 2:0.
Lechici szli jak po swoje, ale skomplikowali sobie życie na własne życzenie. W doliczonym czasie pierwszej połowy myślami byli już w szatni, kiedy w pole karne poznaniaków wleciał istny balon. Poznaniacy zlekceważyli piłkę, a Bartosz Nowak w trudnej sytuacji oddał strzał na wagę bramki kontaktowej.

Następna stacja: półfinał

Była to pierwsza stracona bramka przez Lecha w tej edycji Pucharu Polski, ale obyło się bez większych konsekwencji, nie licząc kilku nerwowych minut po przerwie.
W pierwszej połowie Michał Żyro był centymetry od gola (po jego strzale piłka zatrzymała się na słupku), a na otwarcie drugiej zabrakło centymetrów, by piłkę do własnej bramki skierował drugi z braci - Mateusz. Po jego niefortunnej interwencji piłka zmierzała w światło bramki, ale tym razem Wrąbel popisał się dużym refleksem.
Po przerwie tempo meczu w Mielcu zdecydowanie osłabło i tak poznańska lokomotywa leniwie wjechała do półfinału Pucharu Polski, do którego jeszcze przed pandemią awansowały Cracovia i Lechia Gdańsk, a we wtorek Legia Warszawa. W 83. minucie kropkę nad i postawił Kamil Jóźwiak, który zapracował na tego gola jak nikt.
W czwartek punktualnie w południe w siedzibie PZPN rozlosowane zostaną pary półfinałowe. Ze względu na koronawirusa i konieczność gry za zamkniętymi drzwiami tegoroczny finał Pucharu Polski nie zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym. Meczu nie obejrzą kibice, dlatego związek szuka innego obiektu.