Stal Mielec - Cracovia: wynik i relacja - PKO BP Ekstraklasa

05/08/2022, 20:04 GMT+2

Na trzech zwycięstwach z rzędu zatrzymała się seria zwycięstw zespołu Jacka Zielińskiego. W pierwszym piątkowym spotkaniu 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy Stal Mielec pokonała u siebie Cracovię 2:0.

Przez większość spotkania piłkarze nie mieli łatwego zadania ze względu na wysoką temperaturę.
Lepiej w tych okolicznościach radzili sobie gospodarze. Byli szybsi, mieli inicjatywę, ale dość długo nie potrafili przeprowadzić groźnej sytuacji. Dopiero w 43. minucie daleką wrzutkę z rzutu wolnego w pole karne przedłużył głową Mateusz Matras, a próbujący ratować sytuację Kamil Pestka skierował piłkę do własnej bramki.

Stal podwyższa, Cracovia niemrawa

Cracovia w pierwszej połowie atakowała nie za często, ale dwa razy była blisko strzelenia gola. W 16. minucie ładnie uderzył z dystansu Otar Kakabadze, ale obok bramki. Z kolei w 30. minucie groźnie strzelił Patryk Makuch, ale bramkarz zdołał odbić piłkę.
Kilkanaście sekund po rozpoczęciu drugiej połowy mogło być 2:0, ale po strzale Macieja Domańskiego refleksem popisał się Karol Niemczycki.
W 59. minucie Stal podwyższyła prowadzenie po celnym uderzeniu z rzutu karnego właśnie Domańskiego. Został on podyktowany za faul Davida Jablonskiego na Arkadiuszu Kasperkiewiczu. Gracz ten ujrzał też drugą w tym meczu żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną.
Cracovia, chociaż grała w osłabieniu, to w końcowych minutach miała inicjatywę. Jednak nie zdołała nawet zmniejszyć rozmiarów porażki. Przegrała po raz pierwszy w sezonie, po trzech wygranych z rzędu.

PGE FKS Stal Mielec - Cracovia Kraków 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Kamil Pestka (43. samobójcza), 2:0 Maciej Domański (59-karny)
PGE FKS Stal Mielec: Bartosz Mrozek - Arkadiusz Kasperkiewicz, Mateusz Matras, Dominykas Barauskas - Maciej Wolski (84. Fabian Hiszpański), Piotr Wlazło (84. Paweł Żyra), Fryderyk Gerbowski (76. Krystian Kardyś), Krystian Getinger (84. Leandro) - Said Hamulic, Mikołaj Lebedyński (65. Mateusz Mak), Maciej Domański
Cracovia Kraków: Karol Niemczycki - Jakub Jugas, David Jablonsky, Virgil Ghita - Otar Kakabadze, Florian Loshaj (46. Benjamin Kallman), Mathias Hebo Rasmussen, Kamil Pestka (67. Cornel Rapa) - Jakub Myszor (46. Takuto Oshima), Patryk Makuch (74. Karol Knap), Michał Rakoczy (60. Michal Siplak)
Autor: PO/łup / Źródło: eurosport.pl, PAP