Stade Rennais - Chelsea: wynik i relacja meczu - Liga Mistrzów

24/11/2020, 20:11 GMT+1

Chelsea wygrała na wyjeździe ze Stade Rennais 2:1 i zapewniła sobie awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Wyjścia z grupy E może być pewna również Sevilla, która w takim stosunku pokonała FK Kransodar na jego boisku. Obie drużyny zapewniły sobie zwycięstwo w doliczonym czasie gry.

Ekipa Juliena Stephana podeszła do meczu z Chelsea ze zbyt dużym respektem i na efekty tej bojaźni nie trzeba było długo czekać. W 4. minucie doskonałą okazję zmarnował Timo Werner.

Wystarczyły rzuty rożne

Gol dla Chelsea wydawał się być kwestią czasu. Londyńczycy dopięli swego w 22. minucie. Piłkę na swojej połowie odzyskał Mason Mount, a następnie zagrał długie podanie do Calluma Hudsona-Odoia. Jedno zagranie sprawiło, że 20-latek znalazł się w sytuacji sam na sam, którą z łatwością wykorzystał. Kilka minut później do siatki mógł trafić Mount, ale Stade Rennais uratowała interwencja Alfreda Gomisa.
Gospodarze obudzili się się dopiero przed przerwą. Kilka razy w ciekawy sposób rozegrali piłkę, ale poza stałymi fragmentami gry nie potrafili zagrozić bramce Chelsea. Tak samo było po zmianie stron. W 74. minucie do remisu mógł doprowadzić Gerzino Nyamsi, ale jego główkę świetnie zatrzymał Edouard Mendy. W 86. minucie w końcu się udało. Jedenasty rzut rożny dał Francuzom wyrównanie. Dośrodkował Benjamin Bourigeaud, a skutecznie główkował Sehrou Guirassy.

Bezlitośni w końcówce

Wydawało się, że we Francji dojdzie do podziału punktów, ale znów gospodarze w fatalny sposób stracili piłkę w środku pola. Hakim Ziyech dograł w pole karne do Wernera, ale ten znów był nieskuteczny. The Blues dobitką uratował Olivier Giroud. Chelsea bardzo skromnym nakładem sił wygrała czwarty mecz w fazie grupowej.
W tym samym czasie Sevilla grała w Rosji z Krasnodarem. Andaluzyjczycy już w 4. minucie objęli prowadzenie za sprawą pięknego trafienia z dystansu Ivana Rakiticia, ale w 56. minucie do wyrównania doprowadził Wanderson. Goście również postanowili postawić kropkę nad i w doliczonym czasie gry. W 95. minucie spotkania zwycięstwo Sevilli zapewnił Munir El Haddadi.
Po czterech kolejkach zmagań w fazie grupowej piłkarze Chelsea i Sevilli są już pewni awansu do 1/8 finału.
W następnej kolejce może rozstrzygnąć się zwycięzca grupy E. 2 grudnia Sevilla podejmie Chelsea.
Stade Rennais - Chelsea 1:2 (0:1)
Bramki: Odoi (22.), Giroud (90.) - Guirassy (86.)