SSC Napoli - US Sassuolo: wynik i relacja - Serie A

26/07/2020, 06:47 GMT+2

Takie mecze zdarzają się naprawdę rzadko. W 36. kolejce Serie A Napoli planowo pokonało Sassuolo 2:0, ale sędzia nie uznał aż czterech goli dla przyjezdnych. Za każdym razem wskazywał pozycję spaloną. Przy jednej z bramek asystował Piotr Zieliński.

Zieliński i Arkadiusz Milik rozpoczęli mecz od początku. Ten drugi wrócił do składu po tym jak pauzował za nadmiar żółtych kartek w ostatnim spotkaniu z Parmą (porażka 1:2).

Mocny początek Napoli

Napoli rozpoczęło strzelanie już w 8. minucie, kiedy uderzeniem z dystansu popisał się Elseid Hysaj. Podawał mu Zieliński, który zaliczył czwartą asystę w sezonie.
Gospodarze naciskali dalej. Lorenzo Insigne powinien podwyższyć wynik spotkania, ale nie skorzystał z idealnego dogrania Milika. Blisko trafienia był również "Zielu". Niestety minimalnie chybił.

Spalony razy cztery

Po 30 minutach znakomitej gry Azzurri oddali inicjatywę. Jeszcze przed przerwą piłka dwa razy wpadła do siatki Davida Ospiny. Sędzia, ku uciesze gospodarzy, dwa razy pokazał pozycję spaloną. Bramki zabrano Filipowi Djuriciciowi.
Zaraz po zmianie stron znów przycisnęli goście. Tym razem do bramki Napoli trafił Francesco Caputo. Co z tego, skoro niezgodnie z przepisami. Po interwencji VAR-u znów okazało się, że gracz Sassuolo znalazł się na minimalnym ofsajdzie.

Niewykorzystane okazje się zemściły

Pech przyjezdnych trwał z w najlepsze. W 60. minucie Domenico Berardi wyrównał. Wydawało się, że tym razem prawidłowo. Goście cieszyli się z gola, a piłka została ustawiona na środku boiska. Arbiter po raz kolejny skorzystał z VAR-u i wskazał spalonego. Goście łapali się za głowy, nie mogli uwierzyć, że zabrano im następne trafienie. Już czwarte tego wieczoru.
Ich niewykorzystane szanse zemściły się w ostatnich minutach. W końcówce spotkania Allan dostał podanie od Driesa Mertensa i ustalił wynik spotkania na 2:0. Napoli wygrało, ale po spotkaniu więcej będzie się mówilo o pechu Sassuolo, niż o świetnej grze podopiecznych Gennaro Gattuso.