SSC Napoli - Udinese Calcio: wynik i relacja - Serie A

11/05/2021, 20:43 GMT+2

Piotr Zieliński był jednym z liderów SCC Napoli, które wygrało w 36. kolejce Serie A z Udinese Calcio aż 5:1. Polak cieszył się ze swojego dziesiątego gola i dwunastej asysty w tym sezonie. To absolutnie najlepszy wynik w jego karierze.

Napoli marzyło, by w przyszłym sezonie grać w Lidze Mistrzów. Żeby dokonać tego bez oglądania się na ligowych rywali, w ostatnich trzech kolejkach piłkarze Gennaro Gattuso musieli zdobyć komplet punktów. Pierwszą przeszkodą było plasujące się w środku tabeli Udinese.
W pierwszym składzie neapolitańczyków znalazło się oczywiście miejsce dla Zielińskiego. Ustawiony tuż za napastnikiem Polak rozgrywał życiowy sezon.

Zieliński dał sygnał do ataku

Znakomitą formę potwierdził już w pierwszej połowie. W 28. minucie z łatwością pokonał bramkarza. Ten najpierw odbił strzał Victora Osimhena, ale na dobitkę Polaka nie był już w stanie zareagować.
Minęły trzy minuty i Zieliński znowu wziął udział w bramkowej akcji. Tym razem z prawego skrzydła wyłożył piłkę Fabianowi Ruizowi, a Hiszpan przepięknym technicznym strzałem umieścił ją w siatce.
Liczby reprezentanta Polski mogą robić wrażenie. Po raz pierwszy w karierze dobił do granicy dziesięciu goli w sezonie. Ma też dwanaście asyst.

Gol Udinese rozwścieczył Napoli

Tuż przed przerwą spokój Napoli zmącił trochę Stefano Okaka. Napastnik Udinese niewiele sobie robił z presji, którą wywierał na nim znajdujący za nim Kostas Manolas. Po prostu obrócił się z piłką i uderzył nie do obrony.
Udinese za ciosem jednak nie poszło. Na początku drugiej połowy nieporozumienie w ich defensywie wykorzystał Hirving Lozano. Meksykanin w sytuacji sam na sam pokonał Juana Musso.
To nie był ostatni raz, kiedy golkiper Udine wyciągał piłkę z własnej bramki. W tej sytuacji pretensje mógł mieć tylko do siebie, ponieważ strzał głową Manolasa odbił wprost pod nogi nabiegającego Giovanniego Di Lorenzo.
W doliczonym czasie gry wynik na 5:1 mocnym strzałem ustalił Lorenzo Insigne. Zasłużył na tego gola, ponieważ wcześniej trafił w poprzeczkę.
SSC Napoli - Udinese Calcio 5:1 (2:1)
Bramki: Zieliński (28.), Ruiz (31.), Lozano (58.) Di Lorenzo (66.), Insigne (90.) - Okaka (41.)
Autor: Skrz/T / Źródło: eurosport.pl