SSC Napoli - Granada: wynik meczu i relacja - Liga Europy

25/02/2021, 19:56 GMT+1

SSC Napoli pokonało Granadę 2:1 w rewanżowym meczu 1/16 finału Ligi Europy, ale to rywale awansowali dzięki wygranej 2:0 w pierwszym spotkaniu. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Piotr Zieliński, który popisał się najszybszym trafieniem w historii Azzurich w tych rozgrywkach.

Piotr Zieliński drygował grą SSC Napoli w meczu z Granadą CF

Miejscowi przystępowali do rywalizacji z Granadą z dwubramkową stratą oraz po przegranej w Serie A.
Kadra Napoli w ostatnim czasie została zdziesiątkowana przez urazy. Kibice zespołu przed telewizorami i trener Gennaro Gattuso liczyli, że motorem napędowym drużyny w czwartek będzie Piotr Zieliński. I tak właśnie było.

Bramka już w trzeciej minucie

Spotkanie lepiej nie mogło się rozpocząć dla Azzurich. Na samym początku po przejęciu piłki w środku pola, znakomitym rajdem zakończonym precyzyjnym strzałem popisał się reprezentant Polski.
Dla Napoli gol strzelony przez Zielińskiego dokładnie po dwóch minutach i 24 sekundach od rozpoczęcia meczu, był najszybszym trafieniem w historii występów klubu spod Wezuwiusza w Lidze Europy.

Chłodne głowy gości

Przyjezdni absolutnie się nie przejęli takim obrotem spraw i grali zgodnie z założeniami nakreślonymi przez trenera Diego Martineza. Konsekwencja zaowocowała bramką w 25. minucie. Na dośrodkowanie Dimitriego Foulquiera pozwolili boczni obrońcy gospodarzy, a niepilnowany Angel Montoro strzałem głową pokonał Alexa Mereta.
Trafienie Granady postawiło Napoli przed bardzo trudnym zadaniem, ponieważ do awansu potrzebowali aż trzech goli. Debiutujący w Europie goście przybliżyli się do 1/8 finału.
Gra zdecydowanie się zaostrzyła, pojawiły się dyskusje, a sędzia Daniel Siebert w pierwszej połowie pokazał aż sześć żółtych kartek. Piłkarzy nie ominęły też kontuzje. Przed przerwą boisko z powodu kontuzji mięśnia dwugłowego opuścili dwaj piłkarze Granady: Maxime Gonalons oraz Carlos Neva.

Wszystko na atak

Po zmianie stron Gattuso musiał szukać ofensywnej gry. Znakomicie prezentował się Zieliński, z którym nie radzili sobie rywale, odwołując się do fauli.
Polski pomocnik napędził akcję w 59. minucie, Insigne podał do Fabiana Ruiza, a Hiszpan dał prowadzenie Napoli.
Na murawie Stadio Diego Armando Maradona pojawił się m.in. wracający po kontuzji Dries Mertens.
Napór na bramkę strzeżoną przez Rui Silvę nie opadał, ale gospodarze nie potrafili pokonać portugalskiego golkipera. Wynik nie uległ zmianie i to przyjezdni cieszyli się z awansu.
Mimo porażki, dwubramkowa zaliczka z pierwszego spotkania dała Granadzie awans do 1/8 finału Ligi Europy. Tym samym hiszpański zespół wciąż pisze piękną historię w swoim premierowym sezonie występów w europejskich pucharach.
SSC Napoli - Granada CF 2:1 (1:1)
Bramki: Zieliński (3.), Ruiz (59.) – Montoro (25.)