SSC Napoli - Eintracht Frankfurt: wynik i relacja z meczu - Liga Mistrzów

15/03/2023, 21:52 GMT+1

Kapitalny mecz rozegrali piłkarze Napoli w rewanżowym starciu z Eintrachtem Frankfurt w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Zespół Luciano Spallettiego wygrał 3:0, a jedną z bramek dla triumfatorów zdobył Piotr Zieliński. Awans do ćwierćfinału stał się faktem.

Piłkarze Eintrachtu musieli wznieść się na absolutne wyżyny, jeśli chcieli zatrzymać rozpędzonych neapolitańczyków. W środowy wieczór zagrali solidnie tylko w pierwszej połowie, co absolutnie nie wystarczyło, by odwrócić losy rywalizacji i wyeliminować faworytów.

Napoli zaatakowało, gol w doliczonym czasie

Napoli wygrało pierwszy mecz 2:0 i nic nie musiało. Wystarczyło, że w rewanżu zagra bardzo uważnie w obronie. Jednak zawodnicy Luciano Spallettiego czym prędzej postanowili rozstrzygnąć sprawę awansu i zaatakowali. Brakowało jednak skuteczności lub świetnie bronił Kevin Trapp.
Dwie okazje zmarnował Chwicza Kwaraczela. Pierwszą po fenomenalnej indywidualnej akcji, a drugą po zagraniu Piotra Zielińskiego, bardzo aktywnego w pierwszej połowie. W starciach z Gruzinem dwukrotnie górą był niemiecki bramkarz.
Jednak zespół z Neapolu doczekał się trafienia, kiedy w doliczonym czasie gry precyzyjnie dośrodkował Matteo Politano, a Victor Osimhen wyskoczył najwyżej w polu karnym.
Było 1:0 dla Napoli, a Eintracht, schodząc na przerwę, nie miał na koncie nawet jednego celnego strzału.

Zieliński też trafił

W drugiej połowie Eintracht zaczął grać bardziej odważnie, obrońcom we znaki dawał się przede wszystkim Japończyk Daichi Kameda. Jednak co z tego, skoro goście nie potrafili stworzyć groźnej sytuacji, a od 53. minuty przegrywali już 0:2, gdy do bramki z bliskiej odległości po raz drugi trafił Osimhen.
Mało tego, swojego gola dołożył również Zieliński. Polak został sfaulowany w polu karnym, kiedy próbował oddać strzał. Sam poszkodowany wykorzystał jedenastkę, a kibice na trybunach bawili się w najlepsze. Ich zespół potwierdził duże aspiracje i awansował do ćwierćfinału w świetnym stylu.