Spezia - Napoli: wynik na żywo i relacja live - Serie A

08/05/2021, 17:02 GMT+2

Coraz lepsze liczby Piotra Zielińskiego w Serie A. W sobotę polski pomocnik strzelił gola i zanotował asystę w wygranym przez Napoli 4:1 wyjazdowym meczu 35. kolejki ze Spezią. Było to już jego siódme ligowe trafienie w obecnych rozgrywkach. Tak wielu bramek w pojedynczym sezonie nie zdobył jeszcze nigdy.

Zieliński po kwadransie gry otworzył wynik spotkania (uciekł obrońcom w polu karnym i oddał strzał z pierwszej piłki), a po kolejnych kilku minutach asystował przy pierwszej z dwóch w tym meczu bramek Nigeryjczyka Victora Osimhena. Reprezentant Polski grał do 69. minuty.

Walka o ligowe podium

Napoli spisuje się pod koniec sezonu bardzo dobrze. W 13 ostatnich spotkaniach w Serie A dziewięciokrotnie wygrało i doznało tylko jednej porażki.
Zwycięstwo nad walczącym o utrzymanie beniaminkiem pozwoliło ekipie trenera Gennaro Gattuso wysunąć się na pozycję wicelidera, 12 punktów za pewnym już tytułu Interem Mediolan.
Za plecami Napoli jest jednak bardzo ciasno - po 69 punktów mają Atalanta Bergamo, ustępujący mistrz - Juventus oraz AC Milan, który w niedzielny wieczór zagra w Turynie. Dla jednej z tych drużyn zabraknie miejsca w następnej edycji Ligi Mistrzów.

Autor: br / Źródło: Eurosport.pl; PAP