Spezia - Napoli: wynik meczu i relacja. Bartłomiej Drągowski i Arkadiusz Reca popełnili katastrofalne błędy - Serie A

05/02/2023, 14:03 GMT+1

Spezia przegrała z Napoli 0:3 w meczu 21. kolejki ligi włoskiej. Zmierzająca po tytuł ekipa gości wszystkie gole wbiła po katastrofalnych błędach rywali, między innymi Arkadiusza Recy i Bartłomieja Drągowskiego.

W niedzielne popołudnie pierwsza bramka padła dopiero po przerwie. W 47. minucie rzut karny pewnie wykorzystał pomocnik Napoli Khvicha Kvaratskhelia. Jedenastka została podyktowana po zagraniu piłki ręką przez Recę.

To nie był koniec nieszczęść dla gospodarzy. W 68. minucie niepewnie z bramki wyszedł Drągowski, zamierzając wybić piłkę, o którą zaciekle walczyli obrońca Spezii Dimitrios Nikolaou i napastnik gości Victor Osimhen. Najwyżej wyskoczył Nigeryjczyk, który podwyższył prowadzenie.

Czterech Polaków na boisku

W 73. minucie Osimhen strzelił swojego drugiego gola. Tym razem fatalny błąd popełnił Mattia Caldara, który podał wprost pod nogi Kvaratskhelii, a ten wyłożył piłkę do pustej bramki Nigeryjczykowi.
W takich okolicznościach Napoli zwyciężyło 3:0 i ma już 56 punktów w tabeli, o 16 więcej od drugiego Interu, który w niedzielę wieczorem zagra derbowy mecz z Milanem.
63 minuty w barwach ekipy z Neapolu rozegrał Piotr Zieliński (ukarany żółtą kartką). Cały mecz na ławce rezerwowych spędził Bartosz Bereszyński. W Spezii - oprócz Drągowskiego i Recy (po 90 minut) - wystąpił Przemysław Wiśniewski, który wszedł na boisko w 86. minucie.
W Serie A Spezia, mając 18 punktów, jest 17.

Autor: kz/TG / Źródło: eurosport.pl