SPAL - Verona: Mariusz Stępiński strzelił gola - Serie A

05/01/2020, 17:14 GMT+1

Mariusz Stępiński w drugim kolejnym meczu ligowym zdobył bramkę dla Hellas Verony. W 18. kolejce Serie A jego zespół pokonał na wyjeździe SPAL Ferrara 2:0.

Stępiński pojawił się na boisku w 73. minucie, zmieniając Giampaolo Pazziniego, który na początku spotkania strzelił gola. Polski napastnik trafił do siatki w 85. minucie, ustalając wynik. Wykorzystał błąd bramkarza rywali i po odbiciu przez niego piłki przymierzył precyzyjnie z około dziesięciu metrów.

Stępiński idzie za ciosem

To drugi gol 24-latka w tym sezonie. Poprzednią ligową bramkę Stępiński zdobył 15 grudnia w zremisowanym 3:3 meczu z Torino - wówczas również rozpoczął zawody na ławce rezerwowych.
- Trener udzielił mi niedawno cennych rad i dziś przypomniałem sobie jego słowa. To na razie tylko dwa gole, liczę na więcej. Zdobyliśmy trzy ważne punkty, ale musimy patrzeć w przyszłość. Dobrze, że dziś też nie straciliśmy gola, ten aspekt również jest ważny - podkreślił po meczu polski napastnik.

W niedzielę na boisku w Ferrarze pojawiło się jeszcze dwóch innych Polaków. W ekipie SPAL całe spotkanie rozegrał Thiago Cionek, natomiast w zespole gości w 90. minucie pojawił się Paweł Dawidowicz.
Bartosz Salamon był rezerwowym w ekipie gospodarzy, zaś rekonwalescent Arkadiusz Reca znalazł się poza kadrą SPAL.
Gospodarze prawie godzinę grali w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Serba Nenada Tomovica w 38. minucie.
Verona ma 22 punkty i jest dziewiąta w tabeli. SPAL (12 pkt) zajmuje 19. miejsce.

Autor: lukl / Źródło: eurosport.pl, PAP