Śląsk Wrocław - Warta Poznań: Wynik meczu i relacja - PKO BP Ekstraklasa

03/10/2022, 19:18 GMT+2

11. kolejka PKO BP Ekstraklasy zakończona. Zwieńczeniem tej serii gier w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce był mecz Śląska Wrocław z Wartą Poznań, wygrany na wyjeździe przez ekipę z Wielkopolski 2:0.

Warta, która dosyć dobrze weszła w sezon, w ostatnich tygodniach przed przerwą reprezentacyjną była w kiepskiej formie. We wrześniu meczu w ekstraklasie nie wygrała, miała za sobą dwa remisy i porażkę.
Śląsk z kolei przez cały sezon gra kompletnie w kratkę, ani razu nie był w stanie w dwóch kolejnych starciach powtórzyć rezultatu. Więc skoro w poprzedniej kolejce zremisował 1:1 z Piastem Gliwice, można było podejrzewać, że w poniedziałek we Wrocławiu do podziału punktów nie dojdzie.

Cios przed przerwą, cios po przerwie

Tak też się w istocie stało, lecz miejscowym kibicom z tego powodu nie do śmiechu. To zielono-biali, przed tą kolejką znajdujący się w strefie spadkowej, wracają bowiem do domu z pełną pulą. Ogromna w tym zasługa otwierającego trafienia tureckiego napastnika Enisa Destana, który w dziesiątej minucie skorzystał z zamieszania w polu karnym i błędów miejscowych, dzięki czemu popisał się pierwszym golem na polskich boiskach.
Gospodarze próbowali wyrównać i otworzyli się zwłaszcza w drugiej połowie. Po godzinie gry mogli mieć nawet rzut karny, lecz wówczas w dosyć niejednoznacznej sytuacji sędzia postanowił gwizdka nie użyć. Warta przetrwała najgorsze i już w końcówce wyprowadziła decydujący cios. Ten należał do Belga Milana Corryna, gdy głową ustalił wynik meczu.
Ekipa z Poznania (14 pkt) opuściła końcową trójkę tabeli i wskoczyła nawet przed Śląsk (13 pkt), na miejsce 11. Teraz to na Tarczyński Arenie muszą oglądać się za siebie, mając zaledwie punkt przewagi nad 16. Koroną Kielce.
Śląsk Wrocław - Warta Poznań 0:2
Bramki: Enis Destan (10.), Milan Corryn (90+4.)

Autor: mb / Źródło: eurosport.pl