Skandal w Lidze Mistrzów. Mecz przerwany, raca na murawie

14/09/2017, 05:19 GMT+2

Do niebezpiecznych scen doszło w Słowenii podczas meczu Ligi Mistrzów Maribor - Spartak Moskwa. Spotkanie zostało przerwane z powodu racy rzuconej z trybuny zajmowanej przez kibiców gości w kierunku sędziego.

W ubiegłym sezonie obu klubów nie było w Lidze Mistrzów, więc kibice z utęsknieniem czekali na powrót. Problem w tym, że nie wszyscy potrafili się z tego cieszyć.

Gorąco w Mariborze

Niebezpiecznie zrobiło się już przed meczem. Na ulicach Mariboru starli się sympatycy obu zespołów. Bez interwencji policji się nie obyło.

Agresja sprzed stadionu przeniosła się na stadion Ljudski vrt. Dokładnie do sektora gości, którzy odpalili race świetlne. W pewnym momencie ktoś z trybuny wystrzelił ją na murawę. Ta przeleciała ponad 50 metrów i o centymetry minęła sędziego meczu Deniza Aytekina. Spadła nieopodal niego. Niemcowi nic się nie stało, ale przerwał mecz.

Spotkanie zostało wznowione po kilku minutach i zakończyło się remisem 1:1, jednak z pewnością po nim więcej będzie mówić się o skandaliczne zachowaniu moskiewskich kibiców. Należy spodziewać się, że UEFA przyjrzy i przeanalizuje całe wydarzenie. Kary są nieuniknione.