Sheriff Tyraspol - Szachtar Donieck: wynik meczu i relacja - Liga Mistrzów

15/09/2021, 19:57 GMT+2

Pierwsze w historii Sheriffa Tyraspol zwycięstwo w fazie grupowej Ligi Mistrzów stało się faktem. W środę mołdawska drużyna pokonała u siebie Szachtar Donieck 2:0.

Sheriff Tyraspol wygrał 2:0 z Szachtarem Donieck w meczu fazy grupowej LM

19-krotny mistrz Mołdawii w obecnej edycji Champions League pozostaje niepokonany. W kwalifikacjach rozegrał osiem spotkań, remisując tylko pojedyncze mecze z Crveną Zvezdą Belgrad w 3. i Dinamem Zagrzeb w 4. rundzie.
W środę Sheriff uzyskał prowadzenie w 16. minucie po trafieniu Malijczyka Adamy Traore, a w drugiej połowie wynik ustalił Gwinejczyk Momo Yansane. Do 67. minuty grał w ekipie gospodarzy Uzbek Yasur Yakhshibaev, wypożyczony z Legii Warszawa.

W drugim spotkaniu grupy D Inter Mediolan przegrał 0:1 z Real Madryt.

Borussia dopięła swego w Stambule

W Stambule goście zdobyli pierwszego gola w 20. minucie, a do siatki Besiktasu piłkę skierował Anglik Jude Bellingham. W drugiej połowie prowadzenie BVB podwyższył Norweg Erling Haaland, król strzelców poprzedniej edycji.
Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego honorową bramkę dla Besiktasu, po zagraniu pozyskanego z Barcelony Bośniaka Miralema Pjanica, uzyskał hiszpański obrońca Francisco Montero.
W grupie C Ajax Amsterdam zmierzy się ze Sportingiem Lizbona.