Serie A: wyniki 15. kolejki. 100 minut emocji na Stadio Olimpico

03/12/2021, 08:35 GMT+1

"W ostatnim meczu 15. kolejki Serie A było wszystko" - emocjonuje się "La Gazzetta dello Sport". Lazio zremisowało u siebie z Udinese 4:4, a wynik ustalony został w 99. minucie. W spotkaniu strzelono osiem goli, do tego sędzia pokazał trzy czerwone kartki.

Zamykający 15. kolejkę mecz na Stadio Olimpico trzymał w napięciu od początku do końca.
Już w 17. minucie rywali napoczął Beto, który zresztą kwadrans później podwyższył na 2:0 dla gości. Lazio, które w ostatnich kilkunastu dniach doznało dotkliwych porażek 0:2 z Juventusem i 0:4 z Napoli, nie zamierzało jednak dawać za wygraną.
Kontaktowego gola w 34. minucie strzelił niezawodny Ciro Immobile, który wykazał się dużym refleksem w polu karnym gości, jednak na przerwę piłkarze Udinese schodzili z dwubramkową przewagą. Bramkę do szatni na 3:1 zdobył Nahuel Molina.

Rollercoaster

Druga połowa to - jak pisze "La Gazzetta dello Sport" - super comeback Lazio. Rzymianie strzelili trzy gole z rzędu, do siatki trafiali kolejno Pedro, Sergej Milinković-Savić i Francesco Acerbi, i wydawało się, że wrócą na zwycięską ścieżkę w Serie A. Nic bardziej mylnego. Choć sędzia doliczył siedem minut, w 99. po sprytnie rozegranym rzucie wolnym do siatki na 4:4 trafił Tolgay Arslan. Sędzia dał jeszcze Lazio wznowić grę, ale tylko po to, żeby zaraz zagwizdać po raz ostatni.
Obie drużyny kończyły spektakularny mecz w osłabieniu, a Udinese nawet podwójnym. Za dwie żółte kartki z boiska wylecieli Patric i Nahuel Molina, a bezpośrednią czerwoną w samej końcówce za niesportowe zachowanie dostał Walace, który przesadził z celebrowaniem radości po golu na wagę remisu.
Po 15. kolejce Serie A w tabeli bez większych zmian. Prowadzenie w tabeli zachowało Napoli, które jednak po stracie punktów z Sassuolo zmniejszyło przewagę nad drugim AC Milan i trzecim Interem odpowiednio do jednego i dwóch oczek. Kontakt z pierwszą trójką utrzymała czwarta Atalanta, która na cztery kolejki przed końcem rundy jesiennej traci do lidera pięć punktów.
Wyniki 15. kolejki Serie A:
czwartek
Torino - Empoli 2:2 (Tommaso Pobega 10., Marko Pjaca 15. - Simone Romagnoli 34., Andrea La Mantia 72.)
Lazio Rzym - Udinese 4:4 (Ciro Immobile 34., Pedro 51., Sergej Milinković-Savić 56., Francesco Acerbi 79. - Beto 17., 32., Nahuel Molina 44., Tolgay Arslan 90.+9)
środa
Bologna - AS Roma 1:0 (Mattias Svanberg 35.)
Inter Mediolan - Spezia 2:0 (Roberto Gagliardini 36., Lautaro Martinez 58. karny)
Genoa - AC Milan (Zlatan Ibrahimović 10., Junior Messias 45.+1, 61.)
Sassuolo - Napoli 2:2 (Gianluca Scamacca 71., Gianmarco Ferrari 89. - Fabian Ruiz 51., Dries Mertens 59.)
wtorek
Atalanta Bergamo - Venezia 4:0 (Mario Pasalić 7., 12., 68., Teun Koopmeiners 57.)
Fiorentina - Sampdoria Genua 3:1 (Jose Callejon 23., Dusan Vlahović 32., Riccardo Sottil 45. - Manolo Gabbiadini 15.)
Salernitana - Juventus Turyn 0:2 (Paulo Dybala 21., Alvaro Morata 70.)
Verona - Cagliari 0:0
Autor: łup / Źródło: eurosport.pl