Serie A. Torino - Napoli - wynik i relacja - Piłka nożna

26/04/2021, 18:34 GMT+2

Neapol się cieszy, Turyn smuci. Napoli nie dość, że pokonało w 33. kolejce Serie A Torino 2:0, to jeszcze wskoczyło w ligowej tabeli na czwarte miejsce przed Juventus.

Po dziewięciu z rzędu mistrzostwach dla Juve nastały gorsze czasy. Klub prowadzony przez Andreę Pirlo ma już tylko iluzoryczne szanse na obronę tytułu i teraz musi o wiele bardziej martwić się o miejsce dające grę w Lidze Mistrzów.

Godzina i słupek Zielińskiego. Bezbarwne pół godziny Linettego

Zasługa w tym między innymi znakomitej formy Napoli. Drużyna Gennaro Gattuso w ostatnim czasie punkty traci tylko w starciach z największymi rywalami (porażka 1:2 z Juventusem właśnie, remis 1:1 z Interem), lecz na gorszych bardzo sumiennie punktuje.
Nie inaczej było w poniedziałek na Stadio Olimpico di Torino. Neapolitańczycy szybko, właściwie w dwie minuty, rozprawili się z przeciwnikiem. W 11. minucie gola strzelił Tiemoue Bakayoko, w 13. Victor Osimhen i dalsza część meczu była już właściwie formalnością.
Zdecydowanie lepiej w bezpośrednim, polskim starciu wypadł też Zieliński. 26-letni pomocnik przebywał na boisku godzinę, był aktywny i potwierdził wysoką dyspozycję z całego sezonu. Pod koniec pierwszej połowy mało też brakowało, aby występ uświetnił golem - wówczas po płaskim strzale z dystansu obił słupek. Linetty wręcz przeciwnie, wszedł na murawę w 57. minucie i nie udało mu się odmienić oblicza zespołu.

Cristiano w Lidze Europy?

Po poniedziałkowym zwycięstwie Napoli zrównało się punktami z Juventusem, ale dzięki korzystnemu bilansowi meczów bezpośrednich jest w tabeli przed obrońcą tytułu, na czwartym miejscu. Jeżeli obecna sytuacja utrzyma się do końca sezonu, w kolejnym Cristiano Ronaldo i spółka grać będą w Lidze Europy. Do finału rozgrywek pozostało pięć kolejek.
Torino - Napoli 0:2
Bramki: Tiemoue Bakayoko (11.), Victor Osimhen (13.)
Autor: mb/łup / Źródło: eurosport.pl