Serie A. SSC Napoli – Salernitana – wynik meczu i relacja. Piłka nożna

23/01/2022, 16:13 GMT+1

SSC Napoli nie miało litości dla słabiutkiej Salernitany. W 23. kolejce Serie A gospodarze wygrali aż 4:1 i przynajmniej na chwilę wskoczyli na drugie miejsce w tabeli. Przyzwoity mecz w barwach gospodarzy zagrał Piotr Zieliński.

To miał być spacerek dla podopiecznych Luciano Spallettiego. W końcu do Neapolu przyjechała czerwona latarnia, czyli ostatnia w tabeli Salernitana.
W niedzielne popołudnie wygrana zagrożona była tylko przez chwilę. W pierwszych 20 minutach piłka przy nodze gospodarzy chodziła jak po sznurku. W efekcie z zamieszania w polu karnym gości skorzystał Jesus i umieścił futbolówkę przy słupku.
W 33. minucie Salernitana wyprowadziła pierwszą akcję, którą zamieniła na gola. Kontrę znakomicie wykończył Federico Bonazzol. Mieliśmy remis 1:1.

Kilka minut i po meczu

Niespodziewany wynik utrzymał się do ostatniej minuty pierwszej części gry. Wtedy w pole karne wpadł Elif Elmas, był faulowany, a sędzia bez wahania pokazał na rzut karny. Chwilę później jedenastkę na gola zamienił Dries Mertens.
Po meczu zrobiło się zaraz po zmianie stron. Zieliński zgrał piłkę głową do Mertensa, ten mocno dośrodkował przed bramkę gości, a formalności dopełnił Amir Rrahmani.
W kolejnej akcji Lorenzo Insigne tak sprytnie nastrzelił rękę obrońcy Salernitany Frederica Veseliego, że arbiter nie miał wątpliwości i znów dał gospodarzom karnego. Na dodatek wyrzucił gracza Salarnitany z boiska, wręczając mu drugą żółtą kartkę. Włoch podszedł do piłki, strzelając na 4:1.

Najmniejszy wymiar kary

Dalszą część meczu goście grali na przetrwanie, broniąc się rozpaczliwie w dziesiątkę. Napoli spokojnie kontrolowało przebieg spotkania. Wynik do końca się już nie zmienił. Goście mogli odetchnąć, bo był to najmniejszy wymiar kary.
Ludzie Spallettiego przynajmniej na chwilę wskoczyli na drugie miejsce w tabeli Serie A. Mają cztery punkty straty do prowadzącego Interu.
Autor: Kaszaj / Źródło: eurosport.pl