Serie A: Spezia - Juventus, wynik meczu i relacja - piłka nożna

01/11/2020, 16:31 GMT+1

Zaczął na ławce, skończył z dwoma golami. Powrót na boisko po kwarantannie Cristiano Ronaldo może uznać za udany. Dublet Portugalczyka pomógł Juventusowi w wyjazdowej wygranej 4:1 ze Spezią w szóstej kolejce Serie A.

Cristiano Ronaldo strzelił Spezii dwa gole

Nieco ponad dwa tygodnie na kwarantannie przebywał Cristiano Ronaldo. W końcu Portugalczyk miał negatywny wynik testu na obecność koronawirusa i w niedzielę mógł znaleźć się w składzie na mecz ze Spezią.
Trener Andrea Pirlo nie zdecydował się jednak rzucić CR7 w bój od pierwszej minuty i gwiazdor Juventusu spotkanie rozpoczął na ławce rezerwowych.
Bez lidera "Stara Dama" objęła prowadzenie w 14. minucie. Wynik otworzył Alvaro Morata. Jednak ku zaskoczeniu wszystkich, jeszcze w pierwszej połowie Spezia zdołała wyrównać. Gianluigiego Buffona, który między słupkami zastępował tego dnia Wojciecha Szczęsnego, zaskoczył Tommaso Pobega.

Wszedł, strzelił

W 56. minucie na murawie zameldował się Ronaldo i chwilę później już cieszył się z gola. Po podaniu Moraty, Portugalczyk minął golkipera i skierował piłkę do pustej bramki.
Podrażniony straconym w pierwszej połowie golem Juventus nie zamierzał zwalniać tempa. Na 3:1 dla gości podwyższył Adrien Rabiot.
Ronaldo pierwszy po kwarantannie mecz zakończył z dwoma trafieniami, bo w 76. minucie pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Paolo Bartolomeia na Federico Chiesie.
Juventus, po dwóch ligowych remisach z rzędu, zasłużenie zgarnął komplet punktów. W następnej kolejce Stara Dama zmierzy się na wyjeździe z Lazio.
Spezia - Juventus 1:4 (1:1)
Bramki: Pobega 32' - Morata 14', Ronaldo 59', 76' (z karnego), Rabiot 67'
Autor: Kali / Źródło: eurosport.pl