Serie A - Napoli - Inter - Wynik i relacja meczu - Piłka nożna

18/04/2021, 20:52 GMT+2

Bez zwycięzcy w najciekawiej zapowiadającym się meczu 31. kolejki Serie A. Walczące o Ligę Mistrzów Napoli zremisowało u siebie 1:1 ze zdecydowanym liderem ligi Interem.

Beznadziejne występy Juventusu na przestrzeni całego sezonu spowodowały, że niemożliwe staje się możliwe. Inny klub niż turyński zdobędzie najprawdopodobniej w tym roku mistrzostwo kraju.

Detale i własne błędy

I klubem tym powinien być właśnie Inter, który wyjazd do Neapolu poprzedził fantastyczną serią jedenastu kolejnych wygranych ligowych i który przed tą kolejką cieszył się już bezpieczną, ponad 10-pkt przewagą nad drugim Milanem.
Napoli jednak wiosną również osiągnęło bardzo przyzwoitą formę, pozwalającą nawet myśleć o miejscu w czołowej czwórce tabeli. I gdy na Stadio Diego Armando Maradona spotkały się dwa tak dobrze dysponowane zespoły, jasnym stało się, że o losach meczu zadecydują detale i własne błędy.
Taki właśnie dziwaczny błąd popełnił Samir Handanović, który w 36. minucie próbując przejąć centrę z lewego skrzydła, zderzył się ze Stefanem de Vrijem i sam wpakował piłkę do siatki.

Eriksen wyrównał

W drugiej połowie górę wzięły z kolei detal i precyzja. Tą ostatnią popisał się przy kąśliwym, wyrównującym strzale z 55. minuty Christian Eriksen.
Piotr Zieliński grał ambitnie, tradycyjnie czarował w centralnych fragmentach boiska, lecz tym razem najlepszego pod względem liczb sezonu nie uświetnił golem czy asystą. Z boiska zszedł dwie minuty przed końcem.
Pomimo starań z obu stron wieczór przyniósł wynik, który w pełni nie cieszył ani jednych, ani drugich. Inter utrzymał prowadzenie, lecz przewaga nad Milanem zmalała do nadal imponujących dziewięciu punktów. Napoli zaś nie wykorzystało szansy na zrównanie się punktowe z czwartym Juventusem i zbliżenie do strefy dającej prawo gry w Lidze Mistrzów. Do końca sezonu siedem kolejek.
Napoli - Inter 1:1
Bramki: Samir Handanović (36. samobójcza) - Christian Eriksen (55.)