Serie A. Napoli - Inter 4:1

19/05/2019, 20:27 GMT+2

Napoli Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika pokonało przed własną publicznością Inter Mediolan 4:1. W pierwszej połowie niesamowitego gola strzelił pomocnik reprezentacji Polski.

Napoli już wcześniej wywalczyło wicemistrzostwo Włoch, plasując się za plecami niezawodnego Juventusu. Przed niedzielnym meczem 37. kolejki w odmiennej sytuacji byli piłkarze Interu, którzy cały czas walczą o udział w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie (gwarantują to miejsca 3-4 w Serie A).

Punktowanie rywala

Mediolańczycy liczyli na korzystny rezultat, ale natrafili na błysk geniuszu Piotra Zielińskiego. W 16. minucie meczu Fabian Ruiz przejął piłkę po stracie gości, odegrał krótko do Polaka, a ten uderzył z odległości około 30 metrów. Futbolówka z wielką szybkością poleciała w samo okienko bramki Interu. Samir Handanović nie miał żadnych szans na obronę. Ależ to była bomba.
W drugiej połowie gospodarze nadal punktowali przeciwników. Najpierw głową celnie strzelił Dries Mertens, a później Fabian Ruiz dwukrotnie trafiał z bliskiej odległości.
Zawodnicy Interu też mieli swoje okazje, ale wyraźnie nie dopisywało im szczęście - raz trafili w poprzeczkę, a innym razem Kalidou Koulibaly wybił piłkę sprzed linii bramkowej. Honorowego gola udało im się strzelić dopiero po rzucie karnym, a dokonał tego Mauro Icardi.
Przed ostatnią kolejką Serię A Inter utrzymał czwarte miejsce w tabeli, ale piąty Milan Krzysztofa Piątka traci do niego już tylko punkt, a szósta Roma trzy "oczka".
Autor: dasz / Źródło: eurosport.pl