Serie A. Juventus pokonał SPAL bez Wojciecha Szczęsnego w bramce

24/11/2018, 20:23 GMT+1

Piłkarze liderującego w Serie A Juventusu pokonali u siebie SPAL Ferrara 2:0. Jedną z bramek zdobył Cristiano Ronaldo. Portugalczyk z dziewięcioma golami zrównał się na czele klasyfikacji strzelców z Krzysztofem Piątkiem.

Ronaldo trafił do siatki w 29. minucie, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu wolnego Bośniaka Miralema Pjanica. Na 2:0 podwyższył , już po przerwie, Chorwat Mario Mandzukić.

Szczęsny nie, Cionek tak

W Turynie tego dnia bramki gospodarzy nie strzegł Wojciech Szczęsny - był jedynie rezerwowym. Jego miejsce zajął Mattia Perin. Występu Polaka można za to spodziewać się we wtorkowym spotkaniu Ligi Mistrzów z Valencią.
W ekipie SPAL cały mecz rozegrał z kolei Thiago Cionek, który w pierwszej połowie zobaczył żółtą kartkę.
We wcześniejszym sobotnim spotkaniu AS Roma niespodziewanie przegrała na wyjeździe z Udinese 0:1.
W kadrze meczowej gospodarzy zabrakło Łukasza Teodorczyka.

Polska niedziela

Broniący tytułu Juventus zdecydowanie prowadzi w tabeli Serie A. Zgromadził 37 punktów i o dziewięć wyprzedza wicelidera Napoli. Zespół Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego w niedzielę o 15 podejmie Chievo Werona.
Tego dnia odbędą się też ciekawie zapowiadające się - także z punktu widzenia polskiego kibica - derby Genui. Genoa, w której wyjściowym składzie powinien znaleźć się Piątek, podejmie Sampdorię. Piłkarzami gości są Bartosz Bereszyński, Karol Linetty i Dawid Kownacki.
Autor: Wojciech Malinowski / Źródło: PAP