Serie A: Inter - Napoli - wynik i relacja z meczu

28/07/2020, 21:45 GMT+2

Inter nie przestaje walczyć o wicemistrzostwo Włoch. Ekipa z Mediolanu pokonała w 37. kolejce Serie A Napoli 2:0. Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik zagrali od pierwszej minuty w barwach zespołu z Neapolu, lecz wyniku spotkania nie byli w stanie zmienić.

W weekend dziewiąte z rzędu Scudetto przypieczętował Juventus, innym drużynom z czołówki pozostała więc tylko walka o drugie miejsce. Wcześniej we wtorek na tę pozycję wskoczyła Atalanta, która pokonała 2:1 Parmę. Długo pozycją wicelidera się jednak nie nacieszyła.

Dwa ciosy

Choć wynik na to może nie wskazywać, mecz na San Siro piłkarską jakością sprostał oczekiwaniom wobec szlagieru kolejki. Oba zespoły grały względnie ofensywnie i postawiły na szybkie tempo rozgrywania akcji. Mimo to tylko dwie z nich zakończyły się golami.
W 11. minucie Cristiano Biraghi zagrał płasko w pole karne do Daniela D'Ambrosio, a ten z największą łatwością i największą precyzją uderzył z jedenastego metra w kierunku dalszego słupka. Złapany na wykroku Alex Meret nie był w stanie nic wskórać.
Inter skorzystał z tego, że goście ze Stadio San Paolo razili tego dnia nieskutecznością, był w stanie odeprzeć napór neapolitańskiego rywala i samemu wyprowadzić decydujący cios. Za ten kwadrans przed końcem odpowiadał Lautaro Martinez, który popisał się indywidualnym rajdem zakończonym precyzyjnym strzałem.

Zieliński aktywny, Milik niewidoczny

Z duetu Polaków obecnych tego dnia na mediolańskiej murawie paradoksalnie lepiej zaprezentował się ten, który grał krócej. Zieliński parokrotnie otwierającymi podaniami lub żywymi rajdami próbował rozruszać swoją drużynę, raz też oddał niesygnalizowany strzał na bramkę Samira Handanovicia, za każdym razem bez skutku. "Zielu" zszedł po 65 minutach, Milik zagrał 83 minuty, ale niczym ciekawym się na boisku nie wykazał.
Po wtorkowym zwycięstwie Inter jest drugi w tabeli Serie A, zgromadził 79 punktów, o jeden więcej od trzeciej Atalanty oraz o cztery więcej od czwartego Lazio, które jednak swój mecz 37. serii gier rozegra dopiero w środę. Tak czy inaczej walka o wicemistrzostwo rozstrzygnie się w niedzielę, podczas kończącej sezon multiligi z ostatniej kolejki.
Inter - Napoli 2:0 (1:0)
Bramki: Daniel D'Ambrosio (11.), Lautaro Martinez (75.)
Autor: mb/łup / Źródło: eurosport.pl