Serie A. Inter - Genoa, wynik meczu i relacja - Piłka nożna

21/08/2021, 19:11 GMT+2

To nie było wielkie wyzwanie dla mistrzów Włoch. Inter w pierwszej kolejce nowego sezonu Serie A pokonał w Mediolanie Genoa CFC 4:0.

Inter kilka dni temu stracił największą gwiazdę, napastnika Romelu Lukaku. Belg odszedł za 115 milionów euro do Chelsea.
W Mediolanie szukają cały czas nowych zawodników do ataku, ale po pierwszym meczu braku Lukaku nie zauważano.

Błysk 35-latka

W podstawowym składzie w sobotnim starciu pojawił się Edin Dżeko. Doświadczony Bośniak został graczem Interu kilka dni temu. Po odejściu z AS Roma był wolnym zawodnikiem.
35-latek pokazał, że nadal może być ważnym ogniwem. W sobotę był na boisku przez pełne 90 minut, a chwilę przed zakończeniem spotkania głową strzelił gola. Podawał mu Arturo Vidal. To była czwarta bramka dla Interu tego dnia.
Wcześniej dla mediolańczyków trafiali Milan Skriniar w szóstej minucie - po asyście Dżeko, Hakan Calhanoglu w 14. oraz wspomniany Vidal w 74. Ten ostatni piłkarz pojawił się na murawie dopiero na ostatnie 22 minuty.
Inter - Genoa CFC 4:0 (2:0)Bramki: Skriniar 6', Calhanoglu 14', Vidal 74', Dżeko 88'

Autor: Srogi/twis / Źródło: eurosport.pl