Serie A. Bracia Lorenzo i Roberto Insigne z golami przeciwko sobie. Grali Polacy

25/10/2020, 18:21 GMT+1

Do ciekawej sytuacji doszło w 5. kolejce Serie A. Lorenzo Insigne zdobył bramkę dla Napoli, odpowiadając tym samym na gola swojego młodszego brata Roberto, który trafił dla Benevento. Na koniec górą byli piłkarze z Neapolu, którzy wygrali 2:1. W pokonanym zespole wystąpił Kamil Glik.

Beniaminek z Benevento prowadzenie objął w 30. minucie. Goście za sprawą trafienia Lorenzo Insigne wyrównali w 60. minucie. Dziewięć minut później zwycięstwo zapewnił im Andrea Petagna.

Odmienne losy

Choć obaj bracia Insigne karierę zaczynali w Napoli, to ich przygody z zawodowa piłką potoczyły się odmiennie. Lorenzo stał się kluczowym zawodnikiem swojej pierwszej drużyny, natomiast Roberto przez sześć lat był wypożyczany do sześciu różnych klubów. Na stałe do Benevento przeniósł się dopiero w czerwcu 2019 roku.
Glik w końcówce meczu został ukarany żółtą kartką. W Napoli z powodu zakażenia koronawirusem nie wystąpił Piotr Zieliński.

Walukiewicz kontra Reca

W niedzielę naprzeciw siebie stanęli Sebastian Walukiewicz z Cagliari i Arkadiusz Reca z Crotone. W 21. minucie prowadzenie gościom dał Junior Messias, który wykorzystał dośrodkowanie Recy. Ostatecznie jednak powody do zadowolenia miał Walukiewicz. To jego zespół wygrał 4:2.

Były piłkarz Pogoni Szczecin rozegrał całe spotkanie, a Reca został zmieniony w 61. minucie.

Crotone z zaledwie punktem zamyka tabelę. Cagliari jest 10., Benevento 12., a Napoli drugie. Prowadzi AC Milan, który jako jedyny miał cztery zwycięstwa po czterech kolejkach. W poniedziałek mediolańczycy podejmą Romę. Natomiast w niedzielę wieczorem broniący tytułu Juventus Turyn zagra z Veroną.