Serie A - Bologna - Lazio, wynik meczu i relacja. Łukasz Skorupski obronił rzut karny

27/02/2021, 22:00 GMT+1

W 17. minucie, przy wyniku 0:0, Łukasz Skorupski stanął oko w oko z Ciro Immobile. Polski bramkarz był w tym pojedynku górą, a Bologna, której barwy reprezentuje, ostatecznie ograła u siebie Lazio 2:0.

Szybko po tej akcji do siatki trafili za to miejscowi - Senegalczyk Ibrahima Mbaye pokonał Pepe Reinę. Po przerwie dokonał tego jeszcze Nicola Sansone.
Bologna wygrała z Lazio pierwszy raz od 2012 roku. Dla rzymian z kolei to kolejne niepowodzenie w tym tygodniu. We wtorek dotkliwie potraktowali ich piłkarze Bayernu w Lidze Mistrzów (4:1 w pierwszym meczu 1/8 finału).

Obronił strzał "Ibry"

Skorupski strzał z jedenastki obronił też pod koniec stycznia, kiedy pokonać próbował go Zlatan Ibrahimović. Bezradny był jednak przy dobitce Chorwata Ante Rebicia, a Milan wygrał wtedy 2:1.
Po 24 ligowych kolejkach Bologna w tabeli Serie A jest 11. Lazio - szóste. Prowadzi Inter.
Trzeci, z siedmioma punktami straty, jest Juventus, który w sobotę zremisował na wyjeździe z Veroną 1:1. Mistrzowie Włoch prowadzili po golu Cristiano Ronaldo, ale wyrównał Czech Antonin Barak.
Skórę turyńczykom pod koniec meczu uratował Wojciech Szczęsny, który jakimś cudem obronił potężny strzał Darko Lazovicia.

Wyniki 24. kolejki Serie A:sobota
Spezia - Parma 2:2
Bologna - Lazio 2:0
Verona - Juventus 1:1