Serie A - Atalanta - Juventus - Wynik i relacja meczu - Piłka nożna

18/04/2021, 15:53 GMT+2

Kolejny mecz do zapomnienia dla piłkarzy Juventusu. W niedzielnym hicie 31. kolejki drużyna Andrei Pirlo przegrała na wyjeździe 0:1 z Atalantą. W innym rozgrywanym o tej porze spotkaniu włoskiej ekstraklasy golem przeciwko Lazio przypomniał o sobie Kamil Glik z Benevento.

Jakby turyńczycy mieli mało problemów, do spotkania w Bergamo przystąpili osłabieni brakiem Cristiano Ronaldo.

Nie zrobili praktycznie nic

Lider zespołu zmaga się z problemami mięśniowymi i pozostał poza meczową kadrą.
W niedzielę potwierdziło się mimo wszystko, że czy z Ronaldo, czy bez niego - Juventus w tym sezonie zawodzi na pełnej linii. Obrońcy tytułu mieli szansę odskoczyć sąsiadującej w tabeli Atalancie, lecz nie zrobili ku temu praktycznie nic.
Zawodnicy Gian Piero Gasperiniego też większość rywalizacji spędzili na niższym biegu, ale w końcówce znacząco przyspieszyli. Efektem tego był gol Rusłana Malinowskiego z 87. minuty, przy którym piłka po drodze obiła plecy Danilo i kompletnie zmyliła Szczęsnego.
Tym samym kolejna, już piąta porażka Juventusu w tym sezonie ligowym stała się faktem.

Słodko-gorzki Glik

To, czego znacząco brakowało w Bergamo, zostało tego dnia nadrobione na innych stadionach. Jeszcze wczesnym popołudniem na pozycji wicelidera umocnił się Milan, który wygrał 2:1 z Genoą.
Słodko-gorzkie popołudnie zaliczył Kamil Glik. Stoper Benevento rozegrał pełne 90 minut przeciwko Lazio, strzelił nawet gola w końcówce, ale był nie był w stanie uchronić zespołu przed porażką 3:5. Bologna z Łukaszem Skorupskim w składzie z kolei rozbiła 4:1 Spezię.
Dzięki zwycięstwu Atalanta przeskoczyła Juventus na trzecim miejscu w tabeli. O godzinie 20:45 kolejny hit serii gier - Napoli gra z prowadzącym w tabeli Interem. Jeżeli piąci w lidze neapolitańczycy wygrają, zrównają się punktami z Juve. Dla mistrzów kraju już nie obrona tytułu jest zmartwieniem, a załapanie się do pierwszej czwórki sezonu dającej grę w Lidze Mistrzów.